Pracuj.pl i Versum wspierają branżę Hair & Beauty

Fotele fryzjerskie – co musisz o nich wiedzieć1

Pracuj.pl wspiera kolejną branżę w obliczu wyzwań związanych z konsekwencjami epidemii koronawirusa. Od połowy czerwca pracodawcy z branży Hair & Beauty, którzy korzystają z usług firmy Versum, mogą opublikować na portalu Pracuj.pl ogłoszenie za symboliczną złotówkę. Inicjatywa ma na celu pomoc dla branży Hair & Beauty w obliczu rosnącej liczby wizyt klientów, a co za tym idzie – dużego zapotrzebowania na kadry. Od maja br. podobne wsparcie od portalu otrzymuje także branża HoReCa.

Według danych firmy Versum w ciągu zaledwie miesiąca od odmrożenia działalności salonów kosmetycznych i fryzjerskich Polacy umówili w nich ponad 3,5 mln wizyt o łącznej wartości ponad 500 mln złotych. Właściciele salonów – w wielu wypadkach zmuszeni do trudnych decyzji personalnych między marcem a majem – od czasu otwarcia drzwi lokali znów zaczęli wykazywać duże potrzeby rekrutacyjne.

Hair & Beauty rekrutuje

Przeprowadzona wśród klientów Versum ankieta wskazuje, że 75% właścicieli salonów planuje zwiększyć zatrudnienie w swoim salonie w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Jako najbardziej poszukiwanych specjalistów wskazywano fryzjerów, kosmetologów oraz kosmetyczki ze specjalnością manicure/pedicure, mających od 1 do 3 lat doświadczenia zawodowego.
Potwierdzają to także dane Pracuj.pl. Liczba ogłoszeń zamieszczonych na portalu przez firmy z kategorii zdrowie/uroda już w maju br. była aż o 89% wyższa, niż w kwietniu – okresie najsilniejszego ograniczenia rekrutacji w związku z pandemią – i tylko o 18% niższa, niż w lutym. Jak zauważa Łukasz Marciniak, na portalu widać także wyraźne ożywienie zainteresowania ofertami ze strony kandydatów.

Obserwujemy wzrost średniej liczby aplikacji na ogłoszenie w kategorii Hair&Beauty. Rekordowe wyniki odnotowaliśmy w maju, kiedy to pracodawcy otrzymywali na Pracuj.pl średnio 70% więcej aplikacji na ogłoszenie do salonów urody, niż w tym samym okresie rok wcześniej. Epidemia Covid-19 zmusiła wiele firm do zwalniania doświadczonych fryzjerów, kosmetyczek czy manicurzystów. Najbliższe miesiące to czas, gdy tacy pracownicy będą szukać nowej posady. To szansa dla wielu salonów urody na łatwiejsze znalezienie dobrej klasy pracownika – komentuje Łukasz Marciniak, Dyrektor Rozwoju Sprzedaży w Grupie Pracuj.

Ogłoszenie za 1 zł

Aby wesprzeć branżę Hair & Beauty w wyzwaniach rekrutacyjnych, Pracuj.pl wraz z firmą Versum przygotował specjalne rozwiązanie dla jej przedstawicieli. Do połowy lipca bisko 50 000 profesjonalistów z branży Fryzjerstwo i Uroda, którzy korzystają z usług firmy Versum, może opublikować jedno ogłoszenie na Pracuj.pl za symboliczną złotówkę. Dzięki dedykowanym narzędziom proces publikacji przebiega szybko, w sposób prosty i zautomatyzowany.
Ogłoszenia zamieszczone w ramach akcji będą wyświetlane przez 30 dni z zasięgiem na całą Polskę. Ponadto pracodawcy w ramach oferty dostają także dostęp do narzędzia umożliwiającego prowadzenie rozmów rekrutacyjnych w formie wideoczatu z kandydatami oraz wsparcie doradcy Pracuj.pl.

-Obecnie skupiamy się na bieżącej pomocy branży Hair & Beauty, umożliwiając salonom jak najszybszy powrót do stabilnej sytuacji sprzed pandemii. Dzięki wspólnym działaniom z Pracuj.pl salony zyskają dostęp do topowych specjalistów, którzy będą w stanie obsłużyć wzmożony ruch w salonach i zabezpieczą potrzeby klientów. – komentuje Sebastian Maśka, prezes firmy Versum.