Revolut uzupełnia ofertę kryptowalut o Stellar Lumens

koparka bitcoin kryptowaluty
  • Stellar Lumens (XLM) to szósta kryptowaluta, którą można kupić przez Revolut
  • Fintech planuje dodać kolejne kryptowaluty do swojej oferty w bliskiej przyszłości 
  • Revolut przekazał niedawno prawo własności kryptowalut, które przechowuje klientom

Revolut, globalna platforma usług finansowych, z której korzysta ponad 12 milionów użytkowników, dodał dziś oficjalnie Stellar Lumens (XML) do rosnącej listy oferowanych kryptowalut. Tym samym fintech oferuje obecnie 6 różnych kryptowalut, w tym: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) i XRP. Revolut pracuje już nad dołączeniem do platformy kolejnych kryptowalut.

Obecnie, klienci Revolut mogą wymieniać błyskawicznie do 30 walut FIAT bezpośrednio na 6 kryptowalut, które mogą być przechowywane w aplikacji lub szybko sprzedane. Aplikacja pozwala na ustawianie alertów cenowych gdy tylko wybrana kryptowaluta osiąga oczekiwaną wartość.

Dołączenie do oferty XML wynika z dużego popytu na tą kryptowalutę wśród społeczności klientów Revolut i renomy jej założycieli. Stellar to sieć open-source dla walut i płatności, która umożliwia tworzenie, przesyłanie oraz cyfrowy handel wszelkiego rodzaju walutami. Jest zaprojektowana tak, by wszystkie systemy finansowe na świecie mogły współpracować w ramach jednej sieci. Stellar Lumens to jedna z 15 kluczowych kryptowalut na świecie, której łączna wycena przewyższa obecnie 1,2 miliarda dolarów.

Stały rozwój technologii Stellar wspierany jest przez fundację Stellar Development Foundation, która utrzymuje kod, wspiera społeczności i rozwija relacje z partnerami instytucjonalnymi i regulatorami rynku. Fundacja nie ma udziałowców, jest więc w całości ukierunkowana na sukces Stellar jako neutralnej, niezależnej, publicznej sieci. Jej dogmatem pozostaje transparentność, a kod open source dostępny jest dla każdego do wglądu i kontrybucji.

“Dodanie Stellar do oferty Revolut i przekazanie prawa własności handlowanych kryptowalut na rzecz naszych klientów to początek zmian i nowej odsłony naszej oferty kryptowalut. Docierają do nas liczne, powtarzające się zapytania od klientów zainteresowanych kryptowalutami. Mamy ich świadomość i dołożymy starań, by zaspokoić oczekiwania naszych klientów” – powiedział Ed Cooper, Head of Crypto w Revolut.

Revolut zaoferował ekspozycję na kryptowaluty w grudniu 2017 roku, aby udostępnić kryptowaluty wszystkim osobom zainteresowanym handlem walutami cyfrowymi. Od tego czasu, funkcja stała się popularną usługą na platformie Revolut, ostatnio firma przekazała klientom prawo własności przechowywanych kryptowalut.