Słowa i zwroty popularne wśród młodzieży

gra gry gaming

Przygotowaliśmy słownik najnowszych słów i zwrotów, które są popularne wśród młodzieży w Polsce. Z naszym przewodnikiem, dowiesz się, co oznaczają te słowa i jak ich poprawnie używać.

  1. Props oznacza uznanie, pochwałę lub podziękowanie za coś. Pochodzi z angielskiego słowa „propers”, które oznacza „podziękowania”.
  2. Boomer to slangowe określenie osoby starszej, którą uważa się za przestarzałą lub konserwatywną, szczególnie w kwestiach kultury, polityki lub technologii. Pojęcie „boomer” pochodzi od „baby boomers”, czyli pokolenia urodzonego w latach 1946-1964.
  3. Slay oznacza osiągnięcie czegoś wspaniałego lub dokonanie czegoś imponującego. Słowo to jest pochodzenia amerykańskiego i zyskało popularność dzięki influencerom i celebrytom.
  4. Cringe – to oznacza uczucie niekomfortu lub zażenowania z powodu czegoś, co jest niezręczne, dziwne lub nieodpowiednie. Może to odnosić się do zachowań, sytuacji lub wydarzeń.
  5. Słowo „essa” to popularne określenie wśród młodzieży, używane w sytuacjach, kiedy chcą wyrazić radość, euforię lub pozytywne emocje. Jest to rodzaj skrótu lub slangowego wyrażenia, które może być stosowane w różnych kontekstach. Często słowo „essa” jest łączone z innymi słowami, które podkreślają stan luzu i błogości.
  6. Yolo – oznacza „You Only Live Once” (Żyjesz tylko raz). Jest to popularne powiedzenie, które młodzież stosuje, aby przekazać, że trzeba cieszyć się życiem i nie martwić się zbytnio przyszłością.