Stay at home trade – nowa moda na Wall Street

Wall Street giełda (3)

Helicopter money to nic innego jak bezpośrednie przekazywanie pieniędzy obywatelom na ich rachunki. W Polsce takie helicopter money od rządu to np. program 500+, gdzie również otrzymuje się wpływ na konto ze względu na posiadanie dziecka. Obecnie helicopter money może być wdrożone dla osób pracujących, które pracę mogą tymczasowo stracić przez epidemię koronawirusa.

Informacje, które się wczoraj pojawiły, mówią o tym, że administracja prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa szykuje program wsparcia na kwotę 1 bln dolarów. W ramach tych działań każdy Amerykanin miałby dostać np. 1000 USD. W najczarniejszym scenariuszu bezrobocie w USA może wynieść aż 20 proc., stąd prace nad programem pomocy na tak wielką kwotę.

Wall Street jednak jak na razie nie reaguje wzrostami na te informacje, być może czekając na finalne ich potwierdzenie i wprowadzenie nowego prawa. Indeks Dow Jones Industrial Average traci dziś prawie 6 proc., indeks S&P 500 spada o około 5 proc., a Nasdaq o niecałe 4 proc. Zmienność jest wciąż duża i taka może pozostawać, stąd po takich spadkach, niewykluczone są wzrosty o podobnej skali.

W Nowym Jorku dziś pojawiła się dziś pozytywna rekomendacja dla Domino’s Pizza. Cena docelowa została ustanowiona na poziomie 351 USD, czyli o około 17 proc. wyżej, niż bieżąca cena rynkowa. Podana przez Longbow Research cena jest niższa niż średnia na Wall Street na poziomie 367,50 USD. Łącznie sieć pizzerii ma 14 rekomendacji kupna, 12 trzymaj i 1 sprzedaj.

Podczas dzisiejszej sesji pozytywnie wyróżniają się akcje spółki Amazon, rosnąc o prawie 1 proc. Z kolei Walmart rośnie o prawie 6 proc., Costco o prawie 2 proc., a Netflix o ponad 3 proc. UBS zwyżkuje o prawie 3,5 proc. Widać zatem, że inwestorzy bardziej zdecydowanie kupują akcje spółek, które zajmują się sprzedażą detaliczna, dostarczaniem produktów i przesyłek oraz streamingiem.
Pisaliśmy o nich również w poprzednich komentarzach, jako „nowa moda” na Wall Street, którą określa się jako „stay at home trade”. Ponieważ marzec dobiega końca, kluczowe będą wyniki za pierwszy kwartał i skala rozbieżności względem oczekiwań.

Departament Zarządzania Aktywami
Copernicus Capital TFI S.A.