#SzlachetnyMikołaj w firmie? W okresie świątecznym warto zadbać o dobre relacje z pracownikami

  Święta mikołaj

  Aż 70% podarunków wręczanych pracownikom ma miejsce w okresie świąt Bożego Narodzenia, a ponad 71% firm deklaruje, że w ogóle wręcza swoim pracownikom prezenty na różne okazje – tak wynika z badania „Mikołaj w pracy…podarunki dla pracowników 2019”, przeprowadzonego przez HBRP/ICAN Institute i Edenred. To optymistyczne dane, jak widać trend obdarowywania pracowników na święta zadomowił się już w polskiej kulturze pracy.

  Jaką kwotę zwykle firmy przeznaczają na podarunki świąteczne? Jak przedstawia nasze badanie, średnio firmy przeznaczają na ten cel 400 zł brutto/pracownika. Jednakże, 48% pracowników uważa, że kwota ta jest za mała, ponieważ średni koszt zakupu i przygotowania potraw oraz symbolicznych prezentów dla rodziny to 1 200 zł.

  Oczekiwania pracowników rosną, hojniejsze powinny się również stać portfele i pomysły pracodawców – aby na koniec roku podziękować pracownikom za zaangażowanie i poświęcenie.

  Takie gesty się liczą, w długotrwałej strategii motywacji i Employer Branding szczególnie…

  Jednak nie dla wszystkich firm, okres świąteczny kojarzy się wyłącznie
  z „konsumpcjonizmem”. Dla pracodawców święta to czas, w którym chętnie angażują się w inicjatywy charytatywne, do udziau w których zachęcają również swoich pracowników (46% firm).

  Hojne prezenty vis a vis kampanie charytatywne? Zamiast wybierać, my proponujemy udział w kampanii „Szlachetna Paczka z Edenred – dołącz do nas”.

  To z pewnością wyjątkowa kampania na rynku, którą realizujemy we współpracy ze Stowarzyszeniem WIOSNA już od 2016 r. Kierujemy ją do firm, które
  na nadchodzące święta zamiast tradycyjnych paczek, bonów lub przelewów
  na konto  pragną podarować swoim pracownikom wyjątkowy prezent – SZLACHETNĄ KARTĘ PODARUNKOWĄ.

  To limitowana edycja kart podarunkowych Edenred, które mają niezwykłą moc –
  MOC POMAGANIA potrzebującym rodzinom w Polsce przez cały rok. Firmy, które zdecydują się na ich zakup, nie tylko wybiorą oryginalny podarunek dla swoich pracowników, ale także otrzymają potwierdzony certyfikatem status Szlachetnej Firmy, który mogą używać do wzmocnienia działań CSR oraz Employer Brandingu.

  MOC POMAGANIA  stale rośnie, a Szlachetna Paczka z Edenred pomogła już blisko 170 tys. potrzebujących rodzin w Polsce. Tylko w roku 2018  przekazliśmy
  153 000 zł na rozwój projektów Paczka+, Paczka SENIOR, Paczka LEKARZ i Paczka PRAWNIK.

  Na tę pomoc co roku liczą podopieczni Stowarzyszenia WIOSNA.

  Szlachetne karty podarunkowe Edenred to także MOC OSZCZĘDZANIA I MOC KORZYŚCI dla pracowników firmy. To dodatkowe 65 zł w prezencie od partnerów Edenred – ekstra bonus dla pracowników.  Z perspektywy pracodawcy to również opłacalne rozwiązanie – zasilając kartę pracownika np. na kwotę 500 zł, w rzeczywistości przekazują mu podarunek o wartości 565 zł, a finansowanie kart z budżetu ZFŚS zapewni mu dodatkowe oszczędności w PIT do 1000 zł rocznie /pracownika.

  To jednak nie wszystko… Dla posiadaczy kart podarunkowych –  Edenred przygotował również pakiet świątecznych kuponów zniżkowych, które dają oszczędności do 3264 zł.

  Satysfakcja robienia zakupów z kartami podarunkowymi Edenred wzrasta, kiedy pracownicy mogą nimi płacić w szerokiej sieci punktów sprzedaży na całym świecie,  zarówno w terminalu płatniczym, jak i online oraz zbliżeniowo z Apple  Pay i Google Pay™.

  Pomagamy, bo razem MAMY MOC! Dołącz do nas i ty!

  Więcej o kampanii na kartypodarunkowe.edenred.pl

  Pobierz pełny raport na podarunki.edenred.pl