Tomasz Bochenek nowym Dyrektorem Generalnym Oracle Polska

Oracle Polska

Od 1 listopada 2019 roku funkcję Dyrektora Generalnego Oracle Polska sprawuje Tomasz Bochenek – jest on także Dyrektorem Sprzedaży Technologii Oracle dla rynku polskiego.

Tomasz Bochenek – Dyrektor Generalny Oracle Polska
Tomasz Bochenek – Dyrektor Generalny Oracle Polska

Tomasz Bochenek jest związany z branżą IT od 28 lat, początkowo na rynku polskim a w ostatnich 14 latach na rynkach Europy Centralnej i Wschodniej oraz w Rosji. Przed dołączeniem do zespołu Oracle pracował przez prawie 20 lat w firmie Microsoft, gdzie rozpoczął pracę jako dyrektor generalny polskiego oddziału, następnie objął stanowisko wiceprezydenta ds. sprzedaży i marketingu w regionie Europy Centralnej i Wschodniej a potem stanął na czele nowoutworzonej grupy odpowiedzialnej za biznes konsumencki w tym regionie.

W ostatnich czterech latach pracował w Rosji, gdzie pełnił obowiązki dyrektora generalnego. Na wcześniejszym etapie kariery pracował na stanowiskach kierowniczych w firmach IBM i Compaq Computer. Swój wolny czas przeznacza na realizacje pozostałych pasji: narciarstwa, żeglarstwa i gry w tenisa.

„Z radością witam Tomasza Bochenka na stanowisku Country Leadera Oracle w Polsce” – komentuje Abdul Rahman Al Thehaiban, Senior Vice President Oracle i szef regionu MEA & CEE. „Tomasz posiada ogromne doświadczenie w kierowaniu zespołami, jakie zdobył w czasie swojej długiej kariery w firmach branży IT. Życzę mu wielu sukcesów na nowym stanowisku i dalszego umacniania pozycji Oracle w Polsce, zwłaszcza w zakresie rozwiązań chmurowych, które są przyszłością informatyki biznesowej. Jednocześnie serdecznie dziękuję Piotrowi Witczyńskiemu, który przez ostatni rok sprawował funkcję Dyrektora Generalnego Oracle w Polsce”.