Tydzień mody w Łodzi – FashionPhilosophy Fashion Week Poland

0

Fashion week (pol. tydzień mody) to impreza branży modowej, które co roku decydują o tym, co cały świat będzie nosił przez kolejne miesiące. FashionPhilosophy Fashion Week Poland to największe wydarzenie modowe w Polsce. Odbywa się cyklicznie w Łodzi. Jesienna edycja odbędzie się w dniach 24-28 października 2012 r. i zaprezentuje trendy na sezon wiosna-lato 2013 r.

Ideą projektu jest propagowanie nowych trendów oraz prezentacja premierowych kolekcji polskich projektantów. Obecność tylu łowców talentów na Fashion Week Poland to szansa dla wszystkich projektantów, nie tylko tych z wybiegu, ale także wystawców z Showroomu, na nawiązanie kontaktów i międzynarodową promocję. Wielu gości zwraca uwagę na bogaty program polskiego tygodnia mody. David Roth z berlińskiego FashionDaily.TV traktuje Fashionphilosophy jako jedyną w swoim rodzaju inicjatywę łączącą modę, fotografię i film. Jego zdaniem “połączenie tych elementów jest siłą Fashion Week Poland”.

„Dziennikarze zagraniczni, przedstawiciele Tygodni Mody i prestiżowych targów to goście, których opinia jest dla nas niezwykle ważna.” – mówi Irmina Kubiak- szefowa polskiego tygodnia mody . „Stali bywalcy tygodni mody w Paryżu, Berlinie czy Nowym Jorku przyjeżdżając do Łodzi podnoszą organizacyjną poprzeczkę wydarzenia, mając porównanie z największym, światowymi eventami modowymi. Ich pozytywne opinie to dla nas duże wyróżnienie i motywacja do dalszego działania.”

Więcej na stronie: FashionPhilosophy Fashion Week Poland Wiosna Lato 2013