Wymiana walut online – korzyści dla Twojego biznesu

komputer

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii wiele codziennych czynności przeniosło się do Internetu. Taka sytuacja ma wiele zalet, choćby możliwość załatwienia większości spraw o każdej porze dnia i nocy. Postęp technologiczny nastąpił również w zakresie transakcji walutowych. Wymiana walut online wysoce doceniana jest m.in. przez przedsiębiorców współpracujących z zagranicznymi kontrahentami.

Czym właściwie jest kantor internetowy?

Pod względem technicznym kantor internetowy od stacjonarnego punktu wymiany walut różni się tym, iż transakcja przebiega bez udziału gotówki. Specjalnie zaprojektowana platforma, np. https://internetowykantor.pl/, współpracując z bankami umożliwia zrealizowanie operacji całkowicie online. Zanim podejmiemy się przewalutowania w ten sposób, niezbędna będzie rejestracja w wybranym e-kantorze. To wymóg podyktowany przede wszystkim kwestią bezpieczeństwa klienta, a samo założenie konta nie obciąża nas ani opłatami, ani zbędnymi formalnościami. Wymiana walut online ogromną popularnością cieszy się jednak nie tylko ze względu na samą formę usługi, użytkownicy e-kantorów główną zaletę dostrzegają w niskich kosztach i atrakcyjnych kursach. Wśród zwolenników kantorów internetowych znajdują się m.in. tysiące przedsiębiorców – eksporterów i importerów, dla których obrót obcą walutą stanowi codzienność.

Powody, dla których kantor internetowy zyskuje nad bankami przewagę

Jakość polskich produktów jest coraz bardziej doceniana na zagranicznych rynkach. Międzynarodowa wymiana handlowa zatem kwitnie, przy czym nowoczesne rozwiązania zdecydowanie ją upraszczają. Skoro rozliczenia z kontrahentami przebiegają bezgotówkowo, wymiana waluty w tejże formie wydaje się wręcz niezbędna dla biznesu. Choć można jej dokonać w banku, polscy przedsiębiorcy coraz częściej wybierają niezależny kantor internetowy. Dlaczego? Przemawia za tym szereg argumentów. Każda firma dąży przede wszystkim do zwiększania zysków, a zbędne koszty chętnie eliminuje. Tymczasem w bankach przewalutowanie wiąże się z dość sporym spreadem, a kursy walut potrafią dalece odbiegać od notowań rynkowych. Kantor online zapewnia znacznie lepsze warunki, będąc w stanie spread walutowy ograniczyć do minimum, np. wartości wynoszącej zaledwie 0,6% zamiast 5-8% jak ma to miejsce w bankach. W przypadku dużych wymian oszczędność będzie więc znaczna. Jaka dokładnie? Można wyliczyć to pomocnym kalkulatorem walut, którym dysponuje m.in. platforma https://internetowykantor.pl/. Kolejną zaletę stanowi szybkość przelewów, nie tylko w ramach krajowych rachunków, ale też tych zagranicznych. Większość e-kantorów bez problemu księguje środki z kont zagranicznych oraz polskich umożliwiając w pełni bezpieczne transfery.

Więcej niż wymiana walut online

Dzięki e-kantorom przedsiębiorcy zyskują większą stabilność w biznesie. Kantor internetowy to bowiem nie tylko szybka wymiana walut online, ale i narzędzie pozwalające na komfortowe śledzenie kursów przez 24 godziny na dobę, a nawet „rezerwację” preferowanej ceny. Jedną i drugą funkcjonalność posiada Internetowykantor.pl. Kursy walut są aktualizowane co kilka sekund, a zlecając operację można wskazać cenę, po jakiej chcemy sfinalizować przewalutowanie – wówczas dojdzie ono do skutku automatycznie, kiedy kurs danej waluty osiągnie określoną wysokość. Owo udogodnienia bardzo skutecznie chroni przedsiębiorców przed ewentualnymi stratami związanymi z wahaniami kursowymi.