Zadbaj o swój zarost na wiosnę!

Zadbaj o swój zarost na wiosnę!

Odpowiednio wypielęgnowana twarz to współcześnie nie tylko domena kobiet, ale także każdego zadbanego mężczyzny. Nieodłącznym elementem męskiego wizerunku jest zarost, który niezależnie od długości zawsze powinien wyglądać nienagannie. Na szczęście istnieje wiele sposobów, dzięki którym możliwa jest jego idealna stylizacja w domowych warunkach.

Najważniejszy pierwszy krok, czyli kilka słów na temat pielęgnacji

Przed rozpoczęciem zapuszczania zarostu warto zwrócić uwagę na kondycję skóry twarzy. Jej codzienne oczyszczanie i nawilżanie dobrej jakości kosmetykami to absolutna podstawa. Nawet najbardziej dokładnie przycięty zarost nie będzie wyglądać atrakcyjnie, kiedy jego tłem będzie zmęczona cera.

Zapuszczanie zarostu niekoniecznie musi pójść zgodnie z założonym planem. Podobnie jak w przypadku włosów na głowie, duże znaczenie mają tutaj czynniki genetyczne. Niektórzy mężczyźni bardzo szybko mogą cieszyć się bujną brodą, a inni muszą zadowolić się niewielkimi efektami na wybranych strefach twarzy. Kluczem do sukcesu (w każdej sferze życia) jest akceptacja naturalnych uwarunkowań i zaprezentowanie ich w jak najbardziej atrakcyjny sposób.

Czy historia kończy się na zapuszczeniu zarostu? Zdecydowanie nie! Broda potrzebuje pielęgnacji przy pomocy dedykowanych środków, takie jak olejki czy sera nawilżające. Dłuższy zarost wymaga także regularnego czesania przy użyciu specjalnych szczotek.

Jaką golarkę wybrać?

To pytanie zastanawia wielu mężczyzn, którzy chcieliby zadbać o stylizację swojego zarostu, ale obawiają się samodzielnego wykonywania tego typu zabiegów. Zupełnie niepotrzebnie – w sieci można znaleźć wiele poradników i filmów instruktażowych, w których ten proces omówiony jest w najmniejszych szczegółach.

Nic nie uda się jednak bez odpowiedniej golarki. Ich jednorazowe wersje to zdecydowany przeżytek – są nie-ekologiczne i mają bardzo ograniczone możliwości. Inwestycja w golarkę elektryczną szybko się zwróci, a komfort jej użytkowania jest zdecydowanie wyższy.

Sprzęt dobrej jakości posłuży wiele lat, dlatego warto wziąć pod uwagę możliwość zmiany upodobań i wybrać opcję z trymerem. Dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu możliwe będzie zarówno zgolenie zarostu na gładko, jak i stylizacja dłuższej brody.

Warto zdecydować się na bezprzewodową wersję golarki, dzięki której swoboda ruchów nie będzie w żaden sposób ograniczona. Istotna jest także wodoodporność urządzenia, pozwalająca na bezpieczne korzystanie z niego w łazience, a nawet pod prysznicem.

Te i wiele innych opcji golarek wpływa na ich pozycję w rankingu jakości. Przed zakupem dobrze jest się z nim zapoznać i dokonać najlepszego wyboru.