Zastanów się, ile dla ciebie jest warte życie

ubezpieczenie na zycie

Nadal łatwiej wyobrazić sobie kradzież auta czy pożar mieszkania niż utratę własnego zdrowia. I choć los płata różne figle, to niestety tylko co czwarty Polak ma polisę na życie. Czas zmienić świadomość ubezpieczeniową rodaków.

Wybierając ubezpieczenie, Polacy kierują się zazwyczaj jego zakresem, ceną oraz sumą. „Każdy z nas powinien odpowiedzieć sobie na dwa pytania: Jakiej kwoty potrzebowałaby rodzina w przypadku mojej śmierci? Jakiej kwoty potrzebowalibyśmy na leczenie, rehabilitację i powrót do pracy w razie poważnego zachorowania?” – stwierdza w rozmowie z serwisem infoWire.pl Krzysztof Skarbek z Uniqa Polska. Pozwoli to ustalić, jakie odszkodowanie mogłoby w pełni pokryć potrzeby ubezpieczonego.

Równie istotny jest zakres polisy. Zazwyczaj ubezpieczamy się na wypadek śmierci. Coraz częściej decydujemy się także na ubezpieczenie związane z zachorowaniem na raka. W ubiegłym roku odnotowano wśród Polaków 150 tys. zachorowań na nowotwór. „Boimy się tej choroby, dlatego świadomość i zapotrzebowanie na tę ochronę wzrastają” – zauważa rozmówca. „Co ważne, w przypadku wykrycia śmiertelnej choroby zapewniamy konsultację diagnozy ze specjalistami z całego świata” – dodaje.

Polisa na życie jest dla każdego. Polacy najchętniej przeznaczaliby na nią od 20 do 100 zł miesięcznie – wynika z badań ARC Rynek i Opinia. Takie ubezpieczenia, dopasowane do potrzeb i możliwości finansowych klientów, są dostępne na rynku. Pamiętajmy, że na życiu nie warto oszczędzać.