Zlecasz pozycjonowanie swojej strony? Sprawdź, czego oczekiwać!

01-inseo-inseo

Decydując się na pozycjonowanie z pomocą profesjonalnej agencji, wielu właścicieli firm zadaje sobie pytania: czego mogę się teraz spodziewać? Czy usługa będzie błyskawiczna? Jakie działania będą na mojej stronie podejmować specjaliści? Kwestie te często są podstawą do rozpoczęcia rozmowy z opiekunem SEO i prowadzą do wyjaśnienia wielu wątpliwości. Jeżeli więc myślisz nad inwestycją w pozycjonowanie, przeczytaj poniższy artykuł. Znajdziesz w nim odpowiedzi na podstawowe pytania, z którymi w swojej pracy spotykają się eksperci SEO.

Spodziewaj się kompleksowych działań w witrynie i poza nią

Warto wiedzieć, że usługa pozycjonowania stron nie kończy się na jednorazowym działaniu mającym na celu wyniesienie strony Klienta do czołówki wyników wyszukiwania. Nie jest to też sam audyt połączony z zaleceniami optymalizacyjnymi. Specjalistyczna agencja marketingowa, taka jak INSEO (https://www.inseo.pl/), od audytu dopiero rozpoczyna pracę. Podczas sprawdzania witryny internetowej przygotowywana jest cała strategia pozycjonowania: optymalizacja techniczna, dobór słów kluczowych, wdrożenie skonstruowanych pod SEO treści, budowanie sieci wartościowych linków i wprowadzanie sugerowanych udoskonaleń. Na tym jednak nie koniec – wymienione czynności to tylko przykładowa praca, jaką wykonują specjaliści. Każda strona jest bowiem zbudowana inaczej i ma inne potrzeby, dlatego końcowy zestaw zalecanych działań jest zawsze przygotowywany indywidualnie.

Dostaniesz cennik idealnie dopasowany do Twoich potrzeb

Podejmując decyzję o pozycjonowaniu strony z pomocą wykwalifikowanej agencji, chcesz być pewien, że nie zaskoczą Cię żadne niespodzianki. Dlatego profesjonaliści tuż po przeprowadzeniu audytu prezentują ofertę i dostępne pakiety, a także informują, jakie prace wchodzą w ich zakres. Możesz zatem spać spokojnie – nawet, jeżeli będziesz chciał dodać jakąś usługę do wybranego pakietu, najpierw otrzymasz jej wycenę. Eksperci z Agencji INSEO zgodnie twierdzą, że wygląd pakietów pozycjonerskich nie jest przypadkowy. Znajduje się w nich bowiem wszystko, co ma wpływ na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania, a wszelkie inne działania są wykonywane jedynie na wyraźne życzenie Klientów.

Otrzymasz wymierne efekty, na które warto było poczekać

Ostatnia kwestia, nad którą często zastanawiają się właściciele przedsiębiorstw i sklepów internetowych, to czas trwania współpracy z agencją SEO. Zdarza się, że niektóre z nich oferują szybkie wywindowanie strony firmowej do TOP3. To może zadziałać – ale na krótko. Pozycjonowanie jest inwestycją długofalową, a termin, w którym zauważysz rezultaty, uzależniony od wielu czynników. Są to na przykład: rozmiary konkurencji, wybrane słowa kluczowe, dotychczasowy wygląd strony i profil prowadzących do niej linków. Nietrudno się zatem domyślić, że pozycjonowanie, które w przypadku firmy Twojego kolegi trwało dwa miesiące, w Twoim sklepie internetowym może przynieść oczekiwane efekty dopiero po pół roku. Dobrą wiadomością jest fakt, że już samo wprowadzenie optymalizacji skutkuje stopniowym wzrostem ruchu w witrynie, co po pewnym czasie przekłada się na konwersje i wyższe pozycje w rankingu Google.

Źródło: https://www.inseo.pl/