200 programistów walczy o 30 tys. zł w konkursie Digital Banking

0

Programiści, którzy chcą wziąć udział w konkursie Digital Banking organizowanym przez GFT Polska, powinni się pospieszyć. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 sierpnia br. Uczestnicy będą mieli za zadanie zaproponować kreatywne rozwiązanie programistyczne dla branży finansowej. Inicjatywa cieszy się ogromnym zainteresowaniem specjalistów IT – w ciągu miesiąca wpłynęło już ponad 200 zgłoszeń, a ich liczba ciągle rośnie. Uczestników kusi nie tylko nagroda główna w wysokości 30 złotych, ale także możliwość poznania mechanizmów wykorzystywanych w pracy dla Wall Street czy londyńskiego City.

O dużym zapotrzebowaniu na wykwalifikowanych specjalistów z branży IT mówi się od dłuższego czasu. Polska jest dzisiaj ważnym centrum świadczącym zaawansowane usługi rozwoju oprogramowania dla globalnych marek. Dlatego programiści, którzy chcą pracować dla największych rynkowych graczy, oprócz umiejętności kodowania, powinni równolegle rozwijać swoją wiedzę domenową, dotyczącą specyfiki branży, w obrębie której działa klient. Konkurs Digital Banking daje możliwość nie tylko sprawdzenia swoich umiejętności pisania dobrej jakości kodu, ale także poznania mechanizmów wykorzystywanych w pracy dla instytucji z sektora finansowego. To właśnie one są dziś jednym z najważniejszych odbiorców usług outsourcingu IT.

– Jednym z celów konkursu Digital Banking jest umożliwienie polskim programistom podnoszenia swoich kwalifikacji i zaznajomienia się z narzędziami używanymi w pracy dla największych graczy finansowych. Cieszy nas ogromne zainteresowanie, z jakim spotkał się projekt – do tej pory otrzymaliśmy ponad 200 zgłoszeń, a ich liczba rośnie z dnia na dzień. Oznacza to, że konkurs dobrze wpisuje się w potrzeby społeczności IT – mówi Piotr Kania, Dyrektor Zarządzający GFT Polska, organizator konkursu.

Uczestnicy, którzy znajdą się w finale konkursu wyjadą do Niemiec na międzynarodowy CODE_n new.New Festival w Karlsruhe, odbywający się w dniach 20-22 września. Będzie to doskonała okazja do poznania najnowszych trendów w obszarze cyfryzacji i nawiązania kontaktu ze specjalistami w tej dziedzinie.

Czytaj również:  Sektor nieruchomości przemysłowych rośnie w siłę

Udział w tegorocznej edycji konkursu firmy GFT Polska mogą wziąć osoby indywidualne lub zespoły liczące do pięciu osób. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 sierpnia. Wszyscy, którzy chcą dołączyć do rywalizacji muszą zarejestrować się na stronie www.gft.com/konkurs. Przesłane projekty będą ocenianie pod kątem jakości kodu przez ekspertów GFT Polska.

Dodatkowe informacje o konkursie Digital Banking dostępne są pod adresem www.gft.com/konkurs.

Patronat honorowy nad konkursem objęła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Uniwersytet Łódzki, a także ICT Polska Centralna Klaster. Partnerami medialnymi inicjatywy są magazyn Software Developer’s Journal, ITwiz, Programista i Młodzi w Łodzi.