Adobe osiąga rekordowy przychód. Apple przejmie Disneya?

wall street giełda (1)

Choć mamy piątek trzynastego, to dzisiejsza sesja nie jest pechowa dla inwestorów na Wall Street, którzy zostali wsparci przez ogromne działania Fed dotyczące dostarczenia płynności dla sektora finansowego. Rezerwa Federalna w ramach operacji repo zdecydowała się wystawić na rynek płynność wynoszącą do 1,5 bln USD w transzach po 500 mld USD. Takie działanie ma uspokoić instytucje finansowe, które również zostały poturbowane przez załamanie się sektora łupkowego w USA po rozpadzie OPEC+.

Kontrakty na amerykańskie indeksy zwyżkują o ponad 3 proc., a technologiczny Nasdaq 100 zwyżkuje o prawie 4 proc. Apple, które otworzyło już swoje sklepy w Chinach, rośnie o ponad 4 proc. Microsoft zwyżkuje o prawie 4 proc. Podobne wzrosty odnotowują operatorzy płatności jak Visa i Mastercard. PayPal rośnie z kolei o ponad 5,5 proc. Gwiazdą dzisiejszej sesji jest jednak spółka Adobe, która drożeje o około 9 proc.

Adobe osiągnęło rekordowy kwartalny przychód w wysokości 3,09 miliarda USD w pierwszym kwartale roku obrotowego 2020, co stanowi wzrost o 19 procent rok do roku. Jeśli chodzi o drugi kwartał, to spółka oczekuje dalszego wzrostu przychodów do około 3,18 miliarda USD. W tej prognozie zostały już zawarte wszelkie spodziewane skutki epidemii Covid-19 w tym to, że przedsiębiorstwa odłożą decyzje dotyczące zakupów, opóźnią usługi konsultingowe, zmniejszą wydatki marketingowe. Firma spodziewa się również mniejszego wpływu z krajów i branż najbardziej dotkniętych epidemią.

Spółka Adobe, po publikacji wyników, dostała od J.P. Morgan podwyższenie rekomendacji z neutralnej na przeważaj, wraz z podniesieniem ceny docelowej na 325 USD. Średnia cena docelowa na Wall Street to 355,50 USD. Adobe ma 21 rekomendacji kupna, 10 trzymaj i 0 sprzedawaj.

Zdaniem analityka firmy Rosenblatt Securities Apple może rozważyć zakup Walt Disney Co. po tym, jak cena akcji spółki spadła o 34 proc., a parki rozrywki zostały zamknięte. Apple ma na tyle dużo wolnej gotówki, że może zdecydować się na takie przejęcie. Argumentem za takim zakupem miałaby być platforma Disney+, która mogłaby rozwiązać problemy Apple TV, które startuje, ale bardzo wolno. Disney ma wartość rynkową około 165 mld USD, a Apple ma prawie 110 mld USD w gotówce i innych płynnych aktywach.

Departament Zarządzania Aktywami
Copernicus Capital TFI S.A.