Amazon i Facebook z największych potencjałem podczas i po epidemii?

wall street giełda (2)

Po wczorajszej sesji na amerykańskiej giełdzie, podczas której ponownie przeważały niedźwiedzie, dziś obserwujemy próbę uspokojenia nastrojów. Indeks S&P 500 zyskuje ponad 2 proc., Nasdaq rośnie o prawie 1,8 proc., a przemysłowy Dow Jones zyskuje 0,75 proc. W kontekście ostatnich wydarzeń można powiedzieć, że sytuacja jest bardzo spokojna.

Szukając ciekawych okazji i dobrych firm po obecnej przecenie zespół analityków Wedbush zwraca uwagę na takie spółki jak Amazon i Facebook. Podano w komunikacie, że tych dwóch gigantów internetowych było dobrze pozycjonowanych w perspektywie długoterminowej. AMZN ma wyjątkową pozycję, aby zdobyć znaczący udział w rynku w wyniku zmian zachowań konsumentów od momentu wybuchu epidemii. Od tego czasu nastąpił nieoczekiwany wzrost popytu ze strony osób pozostających w domu. Stąd też wzrost udziału w rynku powinien przyspieszyć, ponieważ konsumenci są coraz zależni od AMZN. To z kolei powinno przynieść korzyści Amazonowi i jego inwestorom przez kilka następnych lat — dodali analitycy Wedbush. Cenę docelową ustalono na poziomie 2325 USD.

Facebook z kolei prawdopodobnie zaobserwował znaczny wzrost zaangażowania użytkowników, a tym samym wzrost liczby wyświetleń reklamy w wyniku wybuchu epidemii. Ten pozytywny impet powinien trwać przynajmniej przez pozostałą część pierwszego kwartału na wielu najważniejszych obszarach geograficznych. W rezultacie oczekiwania konsensusu rynkowego wydają się zbyt konserwatywne. Akcje powinny ogólnie zachowywać się lepiej niż szerszy rynek w tym okresie globalnej niestabilności i ma dobrą pozycję do wzrostów po ustąpieniu spadków. Cena docelowa została ustalona na 250 USD.

Pozytywną rekomendację otrzymało również Electronic Arts. Spółka z branży gamingowej i pozostali wydawcy gier są zdaniem analityków MKM Partners najmniej narażeni na negatywny wpływ epidemii koronawirusa, a nawet są beneficjentami kwarantanny. Zdaniem MKM akurat spółka EA jest najtańszą według wyceny. Cena docelowa dla akcji Electronic Arts została ustalona na poziomie 120 USD, przy obecnej cenie równej niecałym 90 USD.

Departament Zarządzania Aktywami

Copernicus Capital TFI S.A.