Ares Management i Griffin Real Estate nabywają pakiet większościowy w spółce Murapol

Nikodem Iskra, Prezes Zarządu spółki Murapol
Nikodem Iskra, Prezes Zarządu spółki Murapol

Spółka joint venture utworzona przez fundusz zarządzany przez Real Estate Group Ares Management Corporation (NYSE: ARES) oraz Griffin Real Estate podały do wiadomości informację o zakupie 98.04% akcji wiodącego polskiego dewelopera, spółki Murapol S.A. Wartości transakcji nie ujawniono.

Murapol jest jednym z najbardziej aktywnych polskich deweloperów w sektorze budownictwa mieszkaniowego, który tylko w 2019 roku podpisał blisko 3,7 tys. umów dot. sprzedaży mieszkań. Dzięki doskonale zintegrowanemu łańcuchowi dostaw, Murapol koncentruje się na budowie przystępnych cenowo lokali w największych polskich miastach. Obecnie portfel projektów spółki Murapol, w różnych fazach realizacji, to około 17,700 lokali.

John Ruane, Partner i Prezes działu European Real Estate Equity w funduszu Ares
John Ruane, Partner
i Prezes działu European Real Estate Equity w funduszu Ares

– Cieszymy się, że wraz z Griffin Real Estate, który jest naszym partnerem w tej transakcji, możemy nabyć jednego z najbardziej rozpoznawalnych  deweloperów mieszkaniowych
w Polsce. Murapol może się pochwalić imponującymi osiągnięciami związanymi
z dostarczaniem na rynek produktu dobrej jakości oraz dużą liczbą  projektów
w przygotowaniu, co  gwarantuje dalszy wzrost spółki – powiedział John Ruane, Partner
i Prezes działu European Real Estate Equity w funduszu Ares. – Polska jest rynkiem, gdzie wciąż występuje deficyt mieszkań, co zapewnia utrzymywanie się silnego popytu. 

Piotr Fijołek, Senior Partner w Griffin Real Estate
Piotr Fijołek, Senior Partner w Griffin Real Estate

– Murapol to spółka o ugruntowanej pozycji, z dobrymi perspektywami na dalszy wzrost na jednym z najbardziej aktywnych rynków mieszkaniowych w Europie – powiedział Piotr Fijołek, Senior Partner w Griffin Real Estate. – Ponadto, nabycie Murapolu oznacza dodanie do naszych platform kolejnego, ważnego partnera biznesowego. 

– Przez ostatnie dwa lata skupialiśmy się na naszej podstawowej działalności deweloperskiej i wierzymy, że nowe partnerstwo z Aresem i Griffinem pozwoli na jeszcze szybszy rozwój – powiedział Nikodem Iskra, Prezes Zarządu spółki Murapol.