BGK sfinansuje inwestycję Hillwood w Szczecinie

Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska
Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska
Hillwood, wiodący deweloper powierzchni produkcyjno-magazynowych, podpisał z bankiem BGK umowę kredytową na kwotę około 5,1 mln euro, na budowę parku logistycznego w Szczecinie.

Powstający magazyn to pierwsza inwestycja Hillwood w tym rejonie. Budynek o powierzchni 4908 mkw. powstaje w systemie build-to-suit (BTS), czyli na zamówienie i według wytycznych klienta.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczęcia współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Tym bardziej, że współpracę rozpoczynamy bardzo ciekawą inwestycją, w doskonale rozwijającej się lokalizacji na magazynowej mapie Polski. Szczecin ma ogromny potencjał – już od kilku lat cieszy się zainteresowaniem najemców, w efekcie czego region ten może pochwalić się jednym z najniższych w kraju poziomem pustostanów. Jestem przekonany, że będzie to początek bardzo udanej współpracy między nasza firmą oraz bankiem BGK – mówi Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska. 

– Bank Gospodarstwa Krajowego aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Współpracę z grupą Hillwood – liderem na rynku przestrzeni logistycznych
i przemysłowych, rozpoczynamy od województwa zachodniopomorskiego, ale inwestycje obejmą tereny większości województw – mówi Mateusz Tur, dyrektor Regionu Lubuskiego BGK, który jest odpowiedzialny za realizację umowy w skali kraju. –  Jesteśmy również niezmiernie zadowoleni z rozpoczęcia współpracy z grupą.