Bitcoin osiąga najwyższy w historii wskaźnik haszów

bitcoin

Bitcoin osiągał dobre wyniki w okresie świątecznym, ale w nowym roku stracił impet. Wygląda na to, że największe na świecie kryptoaktywo odrabia straty z początku miesiąca, do 20 grudnia oscylowało poniżej 46 000 dolarów.

BTC silnie rosło w kolejnych dniach w okresie świątecznym, osiągając poziom blisko 52 000 dolarów. Ale od tego czasu ponownie aczkolwiek na krótko spadło poniżej 46 000 dolarów. Obecnie notuje się tuż powyżej tej granicy, około 46 300 dolarów.

W międzyczasie Ethereum zmagał się z okresem świątecznym jedynie krótko utrzymując cenę powyżej 4000 dolarów. ETH przez cały ostatni miesiąc znajdował się w trendzie spadkowym, a od początku nowego roku tylko przez krótki czas zdołał osiągnąć poziom powyżej 3800 dolarów. Kryptowaluta kosztuje obecnie około 3700 dolarów.

Wskaźnik liczby haszów bitcoina osiągnął najwyższy w historii poziom 207,53 eksahashów na sekundę (EH/s).

Nowy rekord pojawił się w sobotę (1 stycznia), tuż przed 13. urodzinami kryptowaluty.

Wskaźnik BTC odpowiada sile sieci i liczbie aktywnych kopaczy. Rekordowy wskaźnik haszowania jest pozytywnym znakiem dla jego rozwoju – szczególnie po tym, jak te liczby gwałtownie spadły po całkowitym zakazie w Chinach.

Wielu kopaczy przenosi się jednak na bardziej otwarte terytoria i nowe operacje ustalają współczynnik haszowania, wydaje się więc, że od końca czerwca ubiegłego roku wskaźnik ten mocno się odbił.

Simon Peters, analityk kryptowalut w eToro