Bloomga przedstawia ambitne plany na zakończenie 2019 roku

Dawid Przygodzki – Bloomga
Dawid Przygodzki - Bloomga

Bloomga, developer gier na urządzenia przenośne, już na targach Poznań Game Arena zaprezentuje nadchodzące premiery gier na systemy Android oraz iOS – Wild West Age oraz Islandoom. Oba tytuły zostaną wydane w formacie free-to-play w najbliższych miesiącach.

Działania spółki znanej z gier przeglądarkowych nabierają rozpędu. Jeszcze w bieżącym miesiącu ruszą przedzapisy do wersji mobilnej gry Islandoom. Natomiast w dniach 18-20 października na targach PGA Bloomga przedstawi największy dotychczasowy projekt spółki – Wild West Age. Premiera tytułu planowana jest na I kwartał nadchodzącego roku.

Naszym priorytetem na najbliższe miesiące jest rozwój Islandoom oraz premiera gry Wild West Age. Lada dzień, w sklepach iStore oraz Google Play uruchomimy zapisy, które pozwolą użytkownikom na automatyczne pobranie gry w dzień premiery. Możliwość zapisu będzie aktywna już w czasie PGA. Jeszcze przed końcem listopada planujemy wydanie Islandoom na urządzenia iOS i Android. Będziemy uruchamiać kolejne serwery z częstotliwością zależną od sukcesu osiągniętego na telefonach i tabletach. – opisuje plany spółki Dawid Przygodzki, prezes Bloomga.

Islandoom to strategiczna gra MMO dostępna na przeglądarkach. Głównym celem tytułu jest stworzenie imperium w postapokaliptycznej rzeczywistości, w której większość lądu na ziemi znalazła się pod wodą. Gracz może wybrać jedną z czterech wyspiarskich frakcji – ze względu na odmienne statystyki, każda z nich oferuje inny styl rozgrywki. Produkcja, dostępna od 2017 roku, była wielokrotnie chwalona za unikatowy świat oraz szybkie zbudowanie sporej bazy graczy. W produkcji znajduje się również druga gra spółki – Wild West Age.

Na I kwartał 2020 roku jest planowana premiera Wild West Age. Obecnie prowadzimy rozmowy z potencjalnymi wydawcami gry i liczymy, że o efektach rozmów będziemy mogli poinformować już niedługo. – kontynuuje.

Wild West Age bazuje na modelu biznesowym free-to-play. Oznacza to, że rozpoczęcie gry na urządzeniach mobilnych oraz komputerach będzie darmowe. Jest to produkcja multiplatformowa, która połączy graczy z urządzeń mobilnych oraz przeglądarek internetowych, a później do społeczności graczy dołączą także użytkownicy platformy Steam. Docelowym trybem zabawy jest kampania fabularna. Autorzy przygotowali dziesiątki misji, podczas których zmierzymy się przeciwnikami rodem z epoki Dzikiego Zachodu. Na chętnych czeka także multiplayer umożliwiający walkę z innymi użytkownikami. Rozgrywkę wieloosobową będzie można zobaczyć po raz pierwszy już w tym tygodniu, na stoisku w Poznaniu. Wild West Age opiera się na kilku filarach. Poza rozbudową miasta, gracz musi eksplorować mapę świata, rekrutować i trenować jednostki, walczyć z przeciwnikami, odblokowywać nowe przedmioty, czy wyznaczać podwładnych do wykonywania rozmaitych obowiązków. Jednym z głównych celów gry jest zbudowanie najpotężniejszej sieci handlowo-przemysłowej łączącej ze sobą przeciwległe wybrzeża USA.

W czasie targów PGA pokażemy pierwszy trailer nowej cross-platformowej gry. Zostanie zaprezentowane pierwsze demo modelu walki PvP, w które będzie można zagrać na tabletach dostępnych na naszym stanowisku. Dzięki temu już w ten weekend dostaniemy feedback od zwiedzających.

Sektor gier mobilnych wciąż dominuje światowy rynek gier. W 2018 roku wygenerował on aż 63.2 miliardów USD przychodu, co stanowiło blisko połowę łącznego przychodu wygenerowanego przez ogół urządzeń elektronicznych. Produkcje na telefony i tablety przewyższają przychodami obroty na konsole oraz komputery osobiste, które mają kolejno 32% oraz 21% rynku. Gry przeglądarkowe stanowią obecnie ułamek tej kwoty.