Coca-Cola podnosi dywidendę i zakłada zrealizowanie rocznego celu

giełda biznes

Początek piątkowej sesji na Wall Street rozpoczyna się od bardzo niewielkiej korekty. Na otwarciu Nasdaq stracił 43 punkty, co oznacza spadek o 0,4 proc. S&P 500 zniżkował o 0,1 proc., a Dow Jones Industrial Average cofnął się o 83 pkt, tracąc na otwarciu sesji 0,3 proc. Są to w tym momencie kosmetyczne zmiany głównych amerykańskich indeksów.

Na Wall Street wciąż głośno jest o wynikach Domino’s Pizza i ich wpływie na cenę akcji, która wczoraj zwyżkowała do rekordowo wysokiego poziomu. Szczegóły zostały opisane we wczorajszym komentarzu, a dziś warto wspomnieć o kolejnych rekomendacjach dla sieci pizzerii wartej już ponad 15 mld dolarów. Analityk Wedbush podniósł poziom ceny docelowej dla DPZ do 410 USD za 310 USD poprzednio. Nowy poziom docelowy znajduje się o około 10 proc. od obecnej ceny akcji i jest blisko najwyższej rekomendacji na Wall Street równej 411 USD. Domino’s Pizza, według danych zebranych przez Bloomberga, posiada 13 rekomendacji kupna, 12 trzymaj i 2 sprzedaj. Tylko od początku roku cena akcji wzrosła o ponad 20 proc.

Pozytywną informacją podzieliła się dziś spółka Coca-Cola, której cena akcji w tym tygodniu osiągnęła rekordowy poziom 60,07 USD. Pomimo tego, że spółka zakłada, iż w pierwszym kwartale wpływ epidemii koronawirusa może przełożyć się na wyniki, to w skali całego roku Coca-Cola zamierza zrealizować podany wcześniej “guidance” ten rok. Spółki zakłada, że w pierwszym kwartale tego roku wybuch epidemii i jego skutki może obniżyć zysk na akcję o 1 lub 2 centy. W tym momencie szacuje się zysk na akcję KO na poziomie 49 centów. Warto również pamiętać, że wczoraj, 20 lutego, spółka podniosła kwartalną dywidendę do 41 centów na akcję. Według informacji ze spółki więcej na temat sytuacji związanej z chińską epidemią możemy dowiedzieć się podczas kwietniowego prezentowania wyników.

W szerszej perspektywie inwestorzy wciąż spoglądają na wydarzenia związane z epidemią wirusa w Chinach i tym samym mogą czasami nerwowo reagować na nowe informacje, jeśli te będą niekorzystne. Trzeba jednak pamiętać, że amerykański rynek akcji wciąż wydaje się odporny na wszelkiego rodzaju przeciwności, a korekty mogą pojawić się na każdym rynku, a na amerykańskim są od lat wykorzystywane tylko do zwiększenia posiadanego portfela akcji.

Departament Zarządzania Aktywami, Copernicus Capital TFI S.A