Fibar Group Globalnym Liderem Przyszłości

0
Nagroda Globalny Lider Przyszłości dla FIBARO

Firma Fibar Group otrzymała prestiżową nagrodę – Globalni Liderzy Przyszłości przyznawaną przez think tank „Poland, Go Global!”. To kolejne wyróżnienie dla poznańskiego producenta pionierskiego systemu do inteligentnych domów – FIBARO, który w tym miesiącu obchodził 5-lecie swojej działalności.

 Globalni Liderzy Przyszłości to konkurs organizowany przez think tank „Poland, Go Global!”, w którym nagradzane są przedsiębiorstwa o wysokim potencjalne odniesienia międzynarodowego sukcesu. W tegorocznej, drugiej edycji wydarzenia wyłoniono 12 finalistów, spośród których wybrano tylko jednego laureata głównej nagrody. Została nim firma Fibar Group, która tworzy innowacyjny system automatyki budynkowej – FIBARO.

Nagroda Globalny Lider Przyszłości dla FIBAROTa prestiżowa nagroda to dla nas ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że w tym miesiącu obchodzimy 5-lecie naszej działalności. Pomimo tak krótkiej historii nasze produkty są sprzedawane już w 100 krajach na całym świecie. Jesteśmy obecni zarówno w Europie Zachodniej oraz w USA, jak i bardziej egzotycznych regionach arabskich, rozwijamy również swoją działalność na chłonnych rynkach azjatyckich   – podkreśla Joanna Ossowska-Rodziewicz, Wiceprezes Fibar Group S.A. – Wygrana jeszcze bardziej umacnia nas w przekonaniu, że można odnosić globalne sukcesy przeprowadzając cały proces twórczy w Polsce – od pomysłu do produkcji. Wierzymy, że krajowych przedsiębiorców stać na konkurowanie z nawet największymi, zagranicznymi markami i to nie tylko ceną, ale również jakością wykonania i nowatorskimi rozwiązaniami – dodaje Joanna Ossowska-Rodziewicz.

Do udziału w konkursie mogły zgłaszać się firmy z większościowym udziałem kapitału polskiego oraz prowadzące działalność na rynkach zagranicznych. Kapituła konkursu składała się z przedsiębiorców odnoszących sukcesy na rynku globalnym (w tym m.in.: Rafał Brzoska – Prezes, Integer.pl, Zbigniew Jagiełło – Prezes, PKO Bank Polski czy Solange Olszewska – Prezes Zarządu, Solaris Bus and Coach) oraz przedstawicieli instytucji finansujących i wspierających ekspansję międzynarodową. Wybrane firmy przechodziły przez wnikliwy audyt, który był podstawą do ostatecznego głosowania jury.

Czytaj również:  Stopy procentowe w Polsce mają pozostać stabilne, ale między członkami RPP widać różnice opinii

Bezprzewodowe rozwiązania FIBARO umożliwiają zarządzanie domowymi urządzeniami i mediami z poziomu komputera bądź urządzenia mobilnego z każdego miejsca na świecie.  Sensory i moduły FIBARO dostępne są w ponad 100 krajach na pięciu kontynentach. Z powodzeniem wkraczają do ofert krajowych i zagranicznych telekomów i najpopularniejszych sieci sprzedaży detalicznej. Ich innowacyjność i design doceniane są w międzynarodowych konkursach w tym m.in. International Design Awards, CES Innovation Awards, IF Product Design Awards czy CEDIA Awards.  Twórcom poznańskiej firmy przyświeca idea tworzenia produktów nowatorskich i praktycznych, które zapewniając komfort, bezpieczeństwo i dopełniają wystrój domowych wnętrz.