Google aktualizuje algorytm wyszukiwarki – June 2019

analiza

analizaDziś od samego rana wszyscy bacznie obserwują wyniki, sprawdzają co dzieje się w wynikach wyszukiwania, monitorują pozycje swojej strony. Google oficjalnie poinformował na Twitterze o wprowadzeniu aktualizacji algorytmu swojej wyszukiwarki. Aktualizacja została wprowadzona w poniedziałek 3 czerwca 2019 roku.

Jak podaje Google aktualizacje algorytmów mogą nie dotyczyć konkretnych rodzajów treści, ale raczej poprawy trafności dostarczanych treści.

Aktualizacja ma na celu poprawę zrozumienia zapytań użytkowników wyszukiwarki, oraz lepsze „zrozumienie” stron internetowych dostarczanych w wynikach wyszukiwania. Na samym końcu ma to pomóc nam – „szukającym” otrzymać szybsze i trafniejsze wyniki wyszukiwania. Wprowadzając kolejną tak dużą aktualizację Google z pewnością wpłynie na rynek SEO, SEM i reklam internetowych. Klienci, których strony są słabo widoczne w wynikach zapewne zainwestują w reklamę a  w dłuższej perspektywie zaczną zmieniać strategię biorąc na wzór pierwszą 10 w wynikach wyszukiwania.