Gremi Personal organizuje 6 czerwca drugi lot czarterowy dla obywateli Ukrainy pracujących w Polsce

czarter 2 (1)

Gremi Personal, polska agencja zatrudnienia międzynarodowego, przygotowuje drugi lot czarterowy z Kijowa (Lotnisko Boryspol) dla swoich pracowników, a także dla obywateli Ukrainy, którzy posiadają wizy i umowy o pracę w Polsce. Lot zaplanowano na 6 czerwca i będzie on ponownie realizowany we współpracy z Międzynarodowymi Liniami Lotniczymi Ukrainy.

W przypadku pracowników Gremi Personal lot odbędzie się na tych samych zasadach: będzie bezpłatny. Ponadto firma zorganizuje 14-dniową kwarantannę dla pracowników ukraińskich, której odbycie nadal jest obowiązującym wymogiem w Polsce.

Decyzja o zorganizowaniu drugiego lotu czarterowego została podjęta w związku ze stale rosnącym zapotrzebowaniem polskich pracodawców na pracowników z Ukrainy, a także rosnącym zainteresowaniem obywateli Ukrainy zatrudnieniem w Polsce.

„Byliśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Międzynarodowymi Liniamii Lotniczymi Ukrainy przy pierwszym locie czarterowym. Dlatego też postanowiliśmy zorganizować wspólnie kolejny lot. Tak jak za pierwszym razem, samolot wystartuje z lotniska Boryspol i dotrze na lotnisko Chopina (Warszawa). Loty czarterowe są dla ukraińskich pracowników obecnie najbezpieczniejszym i najszybszym sposobem dotarcia do Polski. Dla naszej firmy z kolei jest to okazja, aby zaspokoić zapotrzebowanie polskich pracodawców na pracowników z Ukrainy ”- powiedział właściciel agencji zatrudnienia międzynarodowego Gremi Personal, Evgenij Kirichenko.

Firma zauważa również, że zgodnie z wymogami władz ukraińskich z wszystkimi pracownikami zostały zawarte długoterminowe umowy o pracę w Polsce, a także zostali oni objęci ubezpieczeniem zdrowotnym, w tym na wypadek zachorowania na COVID-19.

Przypomnijmy, że pierwszy lot czarterowy ze 178 pracownikami ukraińskimi na pokładzie, zorganizowany przez Gremi Personal, dotarł do Warszawy 24 maja. Pracownicy przechodzą obecnie obowiązkową 14-dniową kwarantannę pod oficjalnym nadzorem polskich władz i koordynatorów Gremi Personal w uruchomionych przez firmę ośrodkach kwarantanny. Dotychczas nie odnotowano żadnych problemów zdrowotnych wśród przybyłych pracowników.