Jak szybko i skutecznie sprzedać samochód? Oto kilka wskazówek!

0

Samochód wraz z upływem czasu może się zużyć, znudzić lub też wymagać mniej lub bardziej kosztownych napraw, na które nie mamy czasu. Wtedy to często pada decyzja o sprzedaży samochodu. Niestety w wielu przypadkach proces ten przedłuża się w nieskończoność, a my tracimy nadzieję na to, że kiedykolwiek nasz samochód znajdzie innego właściciela. Jak skutecznie sprzedać samochód? O czym należy pamiętać, aby sprzedaż była szybka?jak skutecznie sprzedać auto

Jak szybko i skutecznie sprzedać samochód?

Odpowiedni wygląd samochodu

Najlepsza cena za samochód może zostać uzyskana wtedy, kiedy nabywca kupuje go dla siebie. Dla takich osób najistotniejsze jest pierwsze wrażenie, czyli wygląd karoserii, wnętrza pojazdu oraz ogólne wrażenie. Wystawiany samochód musi wyglądać na zadbany, gdyż wszelkie ubytki mogą świadczyć do dużej eksploatacji samochodu lub o niedbalstwie właściciela. Nie wystarczy skorzystanie z myjni samochodowej.

Odkurzanie wnętrza

Konieczne jest również odkurzenie wnętrza, wytrzepanie dywaników oraz dopracowanie ewentualnych ubytków, które szybko można zamaskować za pomocą wosków i past. Poplamiona tapicerka musi zostać dokładnie umyta, a zużyte odświeżacze powietrza wyrzucone.

Wymiana zużytych elementów wnętrza pojazdu

Wszelkie drobiazgi, które uległy zniszczeniu należy natychmiast wymienić! Po wymianie nowych elementów nie należy jednak od razu sprzedawać samochodu gdyż mogą się one nieco odróżniać od reszty i budzić wątpliwości potencjalnego nabywcy.

Porządki pod maską

Warto zadbać również o umycie silnika i wyczyszczenie widocznych elementów pod maską samochodu. Mycie silnika nie należy jednak do czynności prostych, gdyż użycie zbyt silnych detergentów może doprowadzić do szybszej korozji węży i podzespołów.

Lakier na 5

W celu zakrycia rys, konieczne jest woskowanie. Nawet niewielka polerka może dać fenomenalne efekty! Nie trzeba kupować drogich wosków, które dostępne są w sklepach. Wystarczy wizyta na myjni samochodowej, gdzie za niewielkie pieniądze może nałożyć wosk równomiernie na samochód. W przypadku, kiedy nasz samochód nie miał nigdy wypadku, nie trzeba nadmiernie tuszować ewentualnych niedociągnięć. Wszelkie wgniotki lub duże ryzy po próbach naprawy mogą stać się jeszcze bardziej widoczne.

Napraw tylko konieczne elementy

Sprzedaż samochodu spowodowana jest często wieloma awariami i koniecznością sporej inwestycji, aby samochód nadawał się w dalsze trasy. Przed sprzedażą warto jednak wymienić niektóre elementy, aby nie inwestować zbyt dużych pieniędzy w naprawę. Części w niezwykle korzystnych cenach dostępne są np. na EUautoczesci.pl . Grupa fachowców doradzi najlepsze warianty części, aby sprzedaż samochodu przyniosła jeszcze większy zysk. Na desce rozdzielczej nie mogą świecić się niepotrzebne kontrolki, gdyż to budziłoby wątpliwości wielu potencjalnych nabywców!

Nie kombinuj z przebiegiem!

Ryzykownym i oczywiście nielegalnym pomysłem jest ,,podkręcanie” licznika. Niestety robi tak wielu handlarzy, którzy za spore pieniądze chcą sprzedać samochody z dużym przebiegiem. W przypadku, kiedy przebieg jest duży, nie warto korzystać z pomocy nielegalnych źródeł, a w ogłoszeniu wspomnieć, że jest to jedna z niewielu uczciwych na rynku ofert oraz że nie warto kupować samochodu z niewielkim przebiegiem, gdyż może okazać się to oszustwem. Wiele osób przyznaje rację i jest zainteresowana kupnem. Rubrykę z przebiegiem w takim wypadku warto zostawić pustą, ponieważ osoby poszukujące, bardzo często zaznaczają maksymalny przebieg, dlatego nasza propozycja może zostać nieuwzględniona w wynikach wyszukiwania.

Sprzedawaj z rąk do rąk!

Niestety ostatnio zauważyć można niesłabnący trend, który ukazuje, że ofiarą coraz częściej padają osoby sprzedające samochód. Wiele osób dzwoni i mówi, iż kup samochód w ciemno, jednak obecnie nie może zrobić tego osobiście ze względu na przebywanie za granicą. W takiej sytuacji samochód miałaby zabrać firma transportowa, a pieniądze miałyby zostać przelane na konto. Następnie kierowcy przesyłają potwierdzenie przekazu i proszą o opłacenie cła lub transportu, przez co pieniądze przepadają! Umowę należy bezpośrednio spisać z nabywcą, natomiast pieniądze otrzymać w formie gotówki. Trzeba jednak uważać na autentyczność banknotów. Nie zapomnij również zgłosić sprzedaży samochodu, aby uniknąć problemów!

Odświeżaj często ogłoszenia

Warto pamiętać również o częstym odświeżaniu ogłoszeń. Dzięki temu potencjalny nabywca będzie myślał, że ogłoszenie jest nowe i zostało dodane niedawno. Oferty, które leżą od dłuższego czasu na tablicy, są dla niektórych podejrzane, dlatego poszukujący samochodu myślą, że z samochodem jest coś nie tak i nie warto zaprzątać sobie nim głowy. Niestety zła wiadomość jest taka, że coraz więcej serwisów pośredniczących życzy sobie około 20-30 zł za wystawienie ogłoszenia. Dobra wiadomość jest taka, że odświeżanie kosztuje znacznie mniej. W celu wzmocnienia zasięgu warto dodawać ofertę również na bezpłatne portale. indie

Czy sprzedaż samochodu jest trudna?

Sprzedawanie samochodu nie musi wiązać się z żadnymi trudnościami. Należy jedynie przestrzegać powyższych rad, a nasz samochód w niedługim czasie zyska nowego właściciela. W tym przypadku liczy się dopracowanie szczegółów, uczciwość i odrobina sprytu. To prostsze, niż mogłoby się wydawać! Wystarczy odrobina chęci, czasu i cierpliwości, aby osiągnąć wymarzony cel.

Jeśli zainteresował cię artykuł odwiedź także: Warsztat online Autodoc – naprawa na własną rękę