Przechowywanie w domu wartościowych rzeczy bywa ryzykowne. Kosztowna biżuteria, rzadkie książki i inne drobiazgi mogą kusić potencjalnego złodzieja. Bardzo ważne jest odpowiednie ich zabezpieczenie. Na jakie się zdecydować? Co wybrać? Sprawdzamy!

Mądra inwestycja

Jednym z najlepszych wyborów asekuracyjnych będzie solidny sejf. Świetną opinię wśród użytkowników mają sejfy podłogowe, które stanowią barierę wprost nie do przełamania. Nie tylko chronią nasze skarby, ale same są doskonale ukryte pod dywanem czy ciężkimi meblami.

Wytrzymały sejf podłogowy to pewność, że ewentualny włamywacz obejdzie się smakiem drogocennych przedmiotów. Znany inaczej jako „wpuszczany” (umieszcza się go przecież pod podłogą) daje gwarancję bezpieczeństwa.

Kiedy wybieramy ten odpowiedni dla nas, musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze – certyfikat zamka. Dobrze by był certyfikowany zgodnie z normą EN 1300 dla klasy A, wyposażony w osiem asymetrycznych, niezależnych płytek. Dodatkowo warto dodać do całości zamek mechaniczny szyfrowy.

Nowoczesność

Sejf stanowi bez wątpienia najlepsze rozwiązanie dla posiadaczy różnego rodzaju skarbów. Jeśli zdecydujemy się już na zakup, zwróćmy uwagę na systemy, które uniemożliwiają otworzenie go przez osoby niepowołane. Nowoczesny system „ANTIDECO” zapewni, że nikt nie dostanie się do skrytki za pomocą klucza uniwersalnego. Mechanizm zamka oraz poziome rygle są chronione przez płytkę ze stali manganowej.

Do asekurowania i ukrycia przed światem wartościowych rzeczy i dokumentów doskonale sprawdzą się właśnie sejfy podłogowe, które gwarantują niejako podwójną ochronę – zamek i podłogę właśnie. Starannie ukryty posłuży nam długie lata i zniechęci ewentualnych włamywaczy.

Co więcej?

Ale bezpieczeństwo rodziny i ważnych dla domowników przedmiotów to nie tylko dobra szafa pancerna. To również odpowiednie wykończenie całego budynku.

Jeśli chcemy w jego wnętrzu trzymać wartościowe drobiazgi, zadbajmy także o inne elementy izolacji. Po pierwsze – solidne okna i drzwi. Na rynku jest szeroki wybór wzmacnianych wyrobów, które sprawią, że żaden złodziej nie sforsuje wejścia do naszego lokum. A wzmocnienie szyby sprawi, że będziemy spokojni w dzień i w nocy.

Co więcej? Nigdy nie wystawiamy na widok publiczny żadnych cennych obiektów. Chwalenie się przed sąsiadami tym, co trzymamy pod dachem, również nie jest najlepszym pomysłem. Nigdy nie wiemy, kto akurat przysłuchuje się konwersacji.

Zdrowy rozsądek, mocne okna, ciężkie, antywłamaniowe drzwi i wysokiej jakości sejf sprawią, że nareszcie poczujemy się w pełni bezpiecznie. Dom nareszcie stanie się przystanią, w której nic nie zagrozi nam i przedmiotom, które są dla nas ważne.