Już prawie 40% internautów korzysta z internetu

telefon ecommerce

Korzystanie z internetu w dowolnym miejscu staje się coraz bardziej podstawową czynnością. Z mobilnej wersji portalu nk.pl każdego miesiąca korzysta 1,3 mln aktywnych użytkowników, generując 160 mln odsłon. Polski portal społecznościowy, we współpracy z agencją Socializer S.A., prezentuje wyniki badania omnibusowego dotyczącego preferencji internautów mobilnych.

Internet w dowolnym miejscu

Z badania przeprowadzonego przez dział badań Research.NK, działającego w ramach polskiego portalu społecznościowego NK wynika, że 39,5% Polaków korzysta z dostępu do internetu mobilnego. Z tej grupy aż 23% korzysta z tej formy dostępu do sieci codziennie, a 21% kilka razy w tygodniu. 24% osób wykorzystuje mobilny dostęp do internetu kilka razy w miesiącu, a 31% kilka razy w roku. Wydaje się zatem, że jeśli dany użytkownik posiada dostęp do Sieci np. w smartfonie lub tablecie, to zazwyczaj chętnie z niego korzysta.

Rosnąca popularność aplikacji

Podobne wyniki dotyczą aplikacji mobilnych. Z grupy osób korzystających z mobilnego dostępu do Sieci, aż 13% korzysta z aplikacji mobilnych często, 24% od czasu do czasu, a 25% rzadko. Wciąż istnieje grupa (38%), która nie korzysta z nich wcale, jednak w odniesieniu do całości stanowi ona mniejszość.

Mobilne korzystanie z NK

Z badania Research.NK wynika, że użytkownicy portalu NK coraz chętniej korzystają z niego przez telefon komórkowy. 6% z nich robi to codziennie, 11% kilka razy w tygodniu, a 17% kilka razy w miesiącu. Grupa Użytkowników nk.pl korzystających również z mobilnej wersji serwisu stanowi zatem większość z wszystkich użytkowników, mimo wciąż licznej (45%) grupy tych, którzy wybierają głównie tradycyjne formy dostępu do portalu.

Pozostałe, wybrane wyniki badania przeprowadzonego przez Research.NK, dostępne są w infografice, przygotowanej przez agencję Socializer S.A. we współpracy z NK.