Kontrakty na Bitcoin od teraz dostępne w TMS Brokers

bitcoin-2865892_1920

Dom Maklerski TMS Brokers poszerza właśnie swoją ofertę o nowy instrument. Od dziś klienci będą mieli do dyspozycji również CFD na Bitcoin. Broker przygotował konkurencyjne warunki, prowizja wynosi tu bowiem jedynie 0,08% za otarcie, za zamknięcie broker nie pobiera wynagrodzenia. Oferta dostępna jest na rachunkach TMS Trader, TMS Connect (w tym TMS Connect Premium).

Kwotowania CFD na Bitcoin opierają się o dane publikowane przez Bloomberg z giełd Bitfinex, Bitstamp, Kraken i Coinbase. Egzekucja zleceń, dokonywana jest w trybie market, dzięki czemu nie występują rekwotowania. Godziny handlu są natomiast zgodne z godzinami handlu dla pozostałych walut (brak możliwości zawierania transakcji w weekend). Przy tym instrumencie broker oferuje spread rynkowy, który można sprawdzić za pomocą dostępnego na stronie TMS narzędzia do analizy spreadów. Tak, jak w przypadku innych instrumentów, klienci będą mogli zobaczyć jak kształtował się on historycznie dla dowolnego 15-miuntowego wycinka czasu w podziale na sesję europejską, azjatycką i amerykańską.

Poza konkurencyjnymi warunkami, TMS Brokers zadbał również o to, by w przeciwieństwie do giełd kryptowalut, środki klientów były w jak największym stopniu bezpieczne. Dlatego broker nie przyjmuje depozytów w Bitcoin, umożliwiając wyłącznie inwestowanie w kontrakty oparte o różnice kursowe. Takie podejście wyklucza możliwość zniknięcia portfela w wyniku np. ataku hakerskiego.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa kapitału zainwestowanego przez klientów, TMS Brokers ograniczył również poziom dźwigni do poziomu 2:1. Ze względu na znaczne wahania kursu Bitcoin obserwowane obecnie na rynku, większy lewar mógłby skutkować bowiem stop outem i stratami. Warto wspomnieć, że TMS Brokers podlega Komisji Nadzoru Finansowego oraz uczestniczy w systemie rekompensat prowadzonym przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A.