OVH otworzy pierwsze centrum danych w Wielkiej Brytanii

0

OVH, europejski lider usług chmurowych, wybrał Londyn na lokalizację pierwszego z trzech centrów danych, które uruchomi w Wielkiej Brytanii. Londyńskie centrum danych będzie w stanie pomieścić 40 000 serwerów i osiągnie pełną zdolność operacyjną do końca maja 2017. 

Wrocław, 19 kwietnia 2017 Nowe centrum danych zapewni nieprzerwaną ciągłość usług dzięki globalnej sieci światłowodowej, którą grupa OVH rozwinęła celem minimalizacji opóźnień w przesyle danych. Z lokalnym punktem obecności (PoP) zostanie ono połączone za pomocą dwóch, niezależnych od siebie, światłowodów zapewniając tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa usług. Centrum będzie korzystać z bezpośrednich połączeń z innymi lokalizacjami OVH m.in. w Amsterdamie, Montrealu i Nowym Jorku, a  czas transferu danych nie przekroczy pół milisekundy.

W pełni operacyjne centrum danych w pół roku

Centrum danych, którego łączna powierzchnia wynosi 4000 metrów kwadratowych, jest efektem  sześciu miesięcy intensywnych prac. W pierwszym etapie działania, centrum będzie realizować ofertę „Discover OVH”, a następnie świadczyć, poza kolokacją, pełen zakres usług.

Centra danych OVH na Wyspach

Kolejne centra w Wielkiej Brytanii będą odpowiedzialne za kopie zapasowe danych powierzanych przez klientów. Druga lokalizacja powstanie na peryferiach Londynu, a trzecia w odległości umożliwiającej jej pełnienie funkcji zapasowego centrum danych. Wszystkie trzy ośrodki, podobnie jak inne centra grupy OVH, będą ze sobą połączone za pomocą technologii vRack, prywatnej sieci stworzonej przez firmę, co ułatwi zarządzanie rozproszoną infrastrukturą serwerową.

„Dzięki kompetencjom specjalistów IT oraz swojej infrastrukturze, Londyn pozostaje w czołówce najatrakcyjniejszych destynacji dla europejskich firm technologicznych. Decyzja OVH, aby uruchomić londyńską lokalizację jest kolejnym dowodem na to, że miasto pozostaje niezmiennie otwarte na talenty, inwestycje i innowacje z całego świata. Mamy nadzieję, że kolejne innowacyjne firmy technologiczne, wzorem OVH, również wybiorą Londyn” – mówi Rajesh Agrawal, zastępca burmistrza Londynu ds. Biznesu.

Czytaj również:  Goldman Sachs: globalni gracze zdominują rynek chmury. Specjalizacja szansą dla mniejszych?

OVH działa w Wielkiej Brytanii od 2007 roku. Biuro firmy znajduje się w Londynie, zaledwie parę kilometrów od przyszłego centrum danych. Filia obsługuje wielu brytyjskich klientów, w tym: startupy takie jak BulbThings, którego celem jest zrewolucjonizowanie zarządzania aktywami przy użyciu technologii eksploracji danych (data mining), duże przedsiębiorstwa takie jak Lineup Systems, specjalizujące się w produkcji narzędzi do reklamy on-line, czy XTM International, będący liderem w dziedzinie systemów zarządzania tłumaczeniami.

Sieć centrów w 11 krajach

OVH zamierza kontynuować inwestycje w Europie. W październiku zeszłego roku, firma ogłosiła otwarcie trzech centrów danych w Australii, Singapurze i Polsce. W 2016 roku firma pozyskała 250 milionów Euro z funduszy inwestycyjnych KKR oraz TowerBrook, co pozwoli zrealizować plan globalnej ekspansji. Ponadto OVH przedstawiło pięcioletni plan inwestycyjny o łącznej wartości 1,5 miliarda Euro. Środki pozwolą m.in. na sfinansowanie budowy centrów danych w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Holandii oraz Niemczech, gdzie OVH uruchomiło swoje pierwsze centrum niedaleko PoP we Frankfurcie.

Z chwilą stworzenia sieci centrów danych OVH, firma zaoferuje milionom swoich klientów usługi placówek zlokalizowanych w 11 krajach, znajdujących się na czterech kontynentach, połączonych własną siecią światłowodową o aktualnej przepustowości 10 Tbps.