Podpisanie umowy handlowej pomiędzy USA a Chinami może zostać przesunięte na przyszły rok

forex giełda

Według mediów podpisanie wstępnej umowy handlowej pomiędzy USA a Republiką Ludową Chin może zostać przesunięte na przyszły rok. Jako przyczynę takiego rozwoju wydarzeń uznaje się to, ze Pekin domaga się większego zakresu cofnięcia ceł, a USA domagają się ustalenia szczegółowego harmonogramu zakupów amerykańskich produktów rolnych przez Chiny.

Na koniec ubiegłego tygodnia GPW w Warszawie zanotowała osłabienie. Indeks szerokiego rynku WIG stracił na wartości 1,51%. Notowania największych spółek (tworzących indeks WIG20) zaliczyły nieco mocniejszy spadek – o 2.04%. Z kolei indeksy małych i średnich spółek zakończyły tydzień: z lekkim wzrostem o 0,58% dla sWIG80 oraz spadkiem o 0,33% dla mWIG40.

W nadchodzącym tygodniu nie zapowiada się zbyt wiele odczytów danych makroekonomicznych. Jednak w środę (27.11.2019) poznamy dane o dochodach i wydatkach Amerykanów oraz dane dotyczące zamówień na dobra trwałe w USA. W czwartek (28.11.2019) poznamy wstępne dane o listopadowej inflacji CPI oraz HICP w Niemczech. Z kolei w piątek (29.11.2019) poznamy szacunkowe dane o listopadowej inflacji CPI w Polsce oraz o PKB Polski w III kwartale 2019. Ponadto w piątek poznamy również październikową inflacje HICP dla Strefy Euro.

Departament Zarządzania i Analiz SUPERFUND TFI S.A.