Przychodzi taki czas, kiedy trzeba się rozstać ze swoim wysłużonym autem i pomyśleć o zakupie nowego, gdyż inwestowanie w stary wóz przestaje się opłacać. Kiedy w takim momencie brakuje oszczędności, trzeba rozejrzeć się za inną formą finansowania pojazdu. Z pomocą przychodzi kredyt samochodowy. Kalkulator kredytowy pomoże wtedy w skonfigurowaniu wyposażenia auta i doborze warunków finansowania.

Kredyt samochodowy – kalkulator ułatwia obliczenia

Planując zakup samochodu na kredyt warto rozważyć wszystkie dostępne dziś na rynku narzędzia. Być może nie ma po co kupować auta za gotówkę lub obciążać się spłacaniem pełnej wartości auta, tylko warto skorzystać z nowoczesnych instrumentów finansowych, które oferują niskie raty. Obliczane są one w oparciu o tę kwotę, o jaką zmaleje wartość użytkowanego samochodu w czasie trwania umowy. Dzięki temu miesięczne raty ulegną znacznemu zmniejszeniu w stosunku do klasycznej formy finansowania auta. Kredyt EasyDrive to właśnie taki nowoczesny kredyt samochodowy. Kalkulator rat udostępniony przez Volkswagen Financial Services, który oferuje narzędzia do sfinansowania wszystkich modeli marki Volkswagen, ułatwi w dodatku obliczenie miesięcznych należności i podjęcie decyzji o podpisaniu umowy.

Kredyt samochodowy – raty za nowego Golfa

Pojęcie niskie raty kredytu najłatwiej będzie zrozumieć, gdy spojrzy się na przykłady. Za podstawę obliczeń niech posłuży Volkswagen Golf z silnikiem diesla 1,6 l TDI-CR i 5-biegową skrzynią w wersji wyposażenia Comfortline. Kosztuje on 90490 zł. Tymczasem w Kredycie EasyDrive auto to można nabyć już za 806 zł miesięcznie. Wystarczy wziąć nowy samochód na kredyt, który uwzględni poniższe warunki:

  • Okres trwania umowy: 48 miesięcy.
  • Wkład własny: 30 proc. wartości auta.
  • Roczny limit przebiegu: 20 tys. km.

Nowy samochód – kalkulator

Kredyt EasyDrive charakteryzuje się niskimi ratami, a dodatkowo jest także bardzo elastyczny. Dlatego np. jeśli dla kogoś barierą w kupnie Volkswagena Golfa mógłby być zbyt wysoki wkład własny, nie ma kłopotów z jego ograniczeniem, nawet do poziomu 0 proc. Wtedy, przy pozostawieniu wszystkich pozostałych kryteriów bez zmian, miesięczna rata kredytu wyniesie 1467 zł.

Kredyt samochodowy – kalkulator wyliczy raty na auto z pełnym wyposażeniem

Do tego auta można dobrać także szereg dodatkowych funkcjonalności, które sprawią, że jazda będzie przyjemniejsza, bardziej komfortowa i/lub bezpieczna, a auto niepowtarzalne. Na przykład przyciemniane szyby (tylna i boczne z tyłu). Kosztują one 650 zł. Ich dołożenie do auta sprawi, że będzie ono kosztować 91140 . A ile w takim razie wyniesie rata, jeśli warunki umowy zostaną takie, jak w pierwszym wyliczeniu? Dokładnie 812 . Jak więc łatwo obliczyć, dokupienie przyciemnionych szyb do nowego samochodu na kredyt to koszt zaledwie 6 zł miesięcznie.

Jak widać, miesięczne raty podane w wyliczeniach nie należą do wysokich. Kalkulator rat kredytu ułatwia zaś dokonanie wyliczeń i wybranie optymalnych rozwiązań. Dlatego każdy, kto zastanawia się nad kredytem na samochód, powinien rozważyć ofertę Volkswagen Financial Services. To naprawdę nowoczesny i elastyczny kredyt.