Pożyczki przez internet – czy warto korzystać z kalkulatora online?

0
finanse oszczędności

finanse oszczędnościJeśli potrzebujesz gotówki na pokrycie bieżących wydatków, rozwiązaniem mogą być pożyczki przez internet. Zanim jednak zdecydujesz się na ofertę konkretnego pożyczkodawcy, lepiej upewnij się, na jakie warunki możesz liczyć i czy na pewno okażą się dla Ciebie korzystne. W tym celu możesz skorzystać z kalkulatora pożyczek. Wyniki, które Ci pokaże powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze firmy pożyczkowej. Nie jest to jednak wskaźnik, na którym można polegać w pełni.

Jak działa kalkulator wyliczający, ile wynoszą koszty pożyczki przez internet?

Kalkulatory pożyczek znajdziesz bez trudu – zamieszczają je na swoich stronach zarówno pożyczkodawcy, jak i firmy tworzące rankingi ofert kredytów konsumenckich. Do tego, by skorzystać z kalkulatora, musisz tylko wiedzieć, jakiej dokładnie kwoty potrzebujesz. Zastanów się też, na ile rat chciałbyś rozbić spłatę. Po wpisaniu bądź wskazaniu tych danych, algorytm powinien wyliczyć:

  • ile będzie wynosiła miesięczna rata,
  • jaki będzie całkowity koszt pożyczki,
  • jaka będzie całkowita kwota do zapłaty, w tym ile wynosi opłata prowizyjna, za udzielenie pożyczki i kwota odsetek,
  • ile będzie wynosiła stopa oprocentowania w skali roku,
  • ile wynosi RRSO.

Jeśli warunki przedstawione w kalkulatorze Ci odpowiadają, to oznacza, że warto bliżej zainteresować się propozycją danego pożyczkodawcy. Lepiej jednak nie sięgać po pożyczki przez internet bez wcześniejszego zapoznania się z umową. Może się bowiem okazać, że wysokość opłat w rzeczywistości będzie zupełnie inna.

Orientacyjne wyniki kalkulatora

Algorytm, z którego korzysta kalkulator podaje jedynie szacowane, przybliżone wyniki. Ostateczna wysokość miesięcznej raty i oprocentowania jest ustalana indywidualnie. To, jakie warunki zostaną Ci zaproponowane, zależy też od dodatkowych czynników, takich jak to, czy Twoje nazwisko znajduje się w bazach biur informacji gospodarczej i jak przedstawia się kwestia Twojej zdolności kredytowej. Te wszystkie informacje firma pożyczkowa bierze pod uwagę przed wydaniem decyzji o przyznaniu pożyczki przez internet i mają one niebagatelny wpływ na jej ostateczny koszt.

Odpowiedź na pytanie, czy warto korzystać z kalkulatorów pożyczek, nie jest jednoznaczna. Z pewnością jest to najszybszy sposób, by przynajmniej w przybliżeniu poznać koszty związane z pożyczką. Dzięki nim nie trzeba tego robić samodzielnie. Na podstawie wyników można już określić,

czy skorzystanie z oferty danej firmy ma szansę okazać się korzystnym rozwiązaniem. Mimo to, przed podjęciem ostatecznej decyzji, zawsze należy przeczytać umowę i upewnić się, że ostateczne warunki przedstawione przez pożyczkodawcę będą zadowalające.

W razie wątpliwości warto skonsultować się z firmą udzielającą pożyczek. Taką możliwość oferuje m.in. TAKTO Finanse. Ten pożyczkodawca to zresztą jeden z niewielu podmiotów na rynku (poza bankami), które oferują pożyczki na kwotę 25 000 zł – więcej o proponowanych przez niego warunkach można znaleźć na stronie https://taktofinanse.pl/pozyczka-takto TAKTO Finanse również udostępnia klientom kalkulator wyliczający orientacyjne koszty związane z pożyczkami.