Prezydent Bill Clinton wystąpi na konferencji ABSL

Bill Clinton

Bill Clinton, 42. Prezydent Stanów Zjednoczonych, będzie gościem specjalnym dziesiątej, jubileuszowej konferencji ABSL Summit. Konferencja odbędzie się w Warszawie, w dniach 12-13 czerwca 2019 r.

Konferencja ABSL to jedno z największych wydarzeń biznesowych w Europie Środkowej, gromadzące co roku ponad tysiąc uczestników – globalnych liderów biznesu, przedstawicieli lokalnej i centralnej władzy oraz administracji europejskiej, ekspertów, naukowców i najbardziej opiniotwórcze media. Od 2010 r. stanowi wyjątkową platformę dyskusji, analiz i prognoz dotyczących trendów i wyzwań dla biznesu w zmieniającym się świecie. Punktem kulminacyjnym każdej edycji wydarzenia jest rozmowa z gościem specjalnym, inspirującą i prowokująca do myślenia osoba o międzynarodowym uznaniu. Wśród gości ubiegłych znalazły się takie osoby jak Madeleine Albright, Tony Blair, Condoleezza Rice, David Cameron, Lech Wałęsa, Jan Krzysztof Bielecki, Jerzy Buzek i Mateusz Morawiecki. W tym roku gościem specjalnym jubileuszowej ABSL Summit będzie prezydent Bill Clinton, założyciel i prezes zarządu Fundacji Clintona oraz 42. prezydent Stanów Zjednoczonych. Bill Clinton był pierwszym od 60 lat demokratycznym prezydentem, który został wybrany dwukrotnie, a w trakcie jego prezydentury Stany Zjednoczone przechodziły okres najdłuższej ekspansji gospodarczej w historii Ameryki, przynosząc ponad 22 miliony miejsc pracy.

Podczas ABSL Summit, Prezydent Clinton przedstawi perspektywy dla biznesu oraz największe wyzwania dla globalnej gospodarki na najbliższe 10 lat. „W dzisiejszej gospodarce opartej na wiedzy to, ile zarabiasz, zależy od tego, czego się nauczysz” – tak 19 lat temu prezydent Clinton komentował rosnący popyt na pracowników z zaawansowanymi umiejętnościami oraz potrzebę „stawiania ludzi na pierwszym miejscu” i zwiększenia inwestycji w edukację i szkolenia. Dziś nowe technologie i szybko zmieniający się rynek pracy mają większy niż kiedykolwiek wpływ na globalną gospodarkę i jej przyszły rozwój. Aby sprostać tym wyzwaniom, niezbędna jest współpraca decydentów, środowisk akademickich oraz biznesu na strategicznym poziomie. Prezydent Clinton, zakładając Clinton Global, której celem jest wspieranie partnerstwa między rządami, przedsiębiorstwami, organizacjami pozarządowymi i obywatelami, mówił, że „wspólnie możemy zrobić więcej, niż ktokolwiek z nas może zrobić na własną rękę”, aby zamienić dobre pomysły w wymierne rezultaty.

Piotr Dziwok, Prezes ABSL
Piotr Dziwok, Prezes ABSL

Po 10 latach działalności ABSL, Polska stała się jedną z najważniejszych lokalizacji dla dużych inwestycji zagranicznych, globalnych inwestorów i korporacji. Sektor usług biznesowych w kraju charakteryzuje się regularnym wzrostem zatrudnienia i rozszerzeniem zakresu działalności firm. To dla nas wyjątkowy moment, jubileusz, podczas którego chcemy nie tylko podsumować ostatnią dekadę rozwoju biznesu w Polsce, ale również zastanowić się nad scenariuszami dalszego rozwoju w kolejnym dziesięcioleciu. Mamy nadzieję, że to spotkanie przyczyni się do pogłębienia współpracy między biznesem i decydentami oraz do podjęcia wielu owocnych inicjatyw mających na celu wzmocnienie przewag konkurencyjnych naszego kraju – mówi Piotr Dziwok, Prezes ABSL.

Dwudniowa konferencja to kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych, inspirujących prezentacji i debat, podczas których paneliści omawiać będą globalne trendy oraz wskazywać na najważniejsze wyzwania dla biznesu w zmieniającym się świecie. Dzięki kompleksowej formule konferencji, sesję dotyczą zarówno megatrendów, teorii i nowych idei jak również konkretnych case studies, doświadczeń i najlepszych praktyk liderów sektora. Poprzez sesje warsztatowe z lokalnymi i globalnymi liderami, prezentacje, wnikliwe raporty i analizy ekspertów, definiowane są możliwości przyszłego wzrostu oraz wyzwania związane z budowaniem konkurencyjnej gospodarki i atrakcyjnego otoczenia biznesowego dla nowych inwestycji w Centralnej Europie oraz w Polsce. Liczne tematy poruszane podczas konferencji dotyczą między innymi takich zagadnień, jak przyszłość edukacji, kwalifikacje oraz zarządzanie talentami; przyszłość pracy i zatrudnienia; nowe technologie oraz automatyzacja i cyfryzacja procesów; cyberbezpieczeństwo; najważniejsze zmiany legislacyjne czy modele biznesowe oraz inwestycje.

Więcej informacji o konferencji oraz aktualna agenda znajdują się na stronie ABSLsummit.com