O przyszłości inwestowania w nieruchomości na globalnym szczycie RICS

0
konferencja szkolenie

Ponad 500 delegatów z branży budownictwa i nieruchomości, przedstawiciele rządów państw i świata polityki będzie dyskutować o tym, jak dokonywać świadomych i odpowiedzialnych inwestycji w ciągle zmieniającym się otoczeniu technologicznym i geopolitycznym podczas szczytu RICS World Built Environment Forum w Nowym Jorku w dniach 13-14 maja.

Gościem specjalnym tegorocznego Szczytu RICS będzie Parag Khanna, jeden z „75 najbardziej wpływowych ludzi XXI wieku” według Esquire, uwzględniony także na liście „Smart List” magazynu WIRED, autor głośnych książek „How to run the world”, „The Second World” oraz „The futur eis Asian”. Twórca słynnej już ‘mapy przyszłości’ zaprezentuje globalną perspektywę połączonych sił kształtujących współcześnie inwestycje w nieruchomości.

„W krajach rozwiniętych i rozwijających się miasta odgrywają coraz większą rolę w ogólnym poczuciu zdrowia, bogactwa i szczęścia mieszkańców naszej planety”, przekonuje Khanna. „W kluczowym w dziejach ludzkości momencie pilnie potrzebujemy innowacyjnego, ambitnego i holistycznego podejścia do takich kwestii, jak szybko rosnące populacje migrantów i zmiany klimatu, w których zarówno sektor publiczny, jak i prywatny, mają do odegrania ważne funkcje. Cieszę się z zaproszenia mnie w charakterze prelegenta na czwarty doroczny szczyt World Built Environment Forum RICS i z możliwości udziału w tej niezwykle aktualnej, globalnej dyskusji”.

Uczestnicy kolejnej odsłony szczytu RICS spotkają się w maju w Nowym Jorku aby poruszyć kwestie związane z przyszłością inwestowania w aktywa nieruchomościowe oraz tego, w jaki sposób wykorzystujemy nowe technologie do mobilizacji prywatnych inwestycji kapitałowych potrzebnych do zaspokojenia rosnącego globalnego popytu na nową infrastrukturę, nowe nieruchomości i odnowienie istniejących aktywów.

Według Martina J. Brühla, FRICS, CIO w Union Investment Real Estate „Dziesięć lat po globalnym kryzysie finansowym doświadczamy niezwykle długiego cyklu inwestycyjnego w warunkach złożonego i szybko zmieniającego się ryzyka. Poprzez Szczyt World Built Environment Forum pragniemy zwiększyć zakres współpracy i podzielić się innowacjami w różnych dyscyplinach zawodowych, aby zapewnić odpowiedzialne zarządzanie portfelami nieruchomości”.

Podczas szczytu WBEF Martin przemówi jako przewodniczący Forum Ryzyka w zakresie Inwestycji w Nieruchomości RICS – jedynej takiej grupy skupiającej dyrektorów ds. inwestycji i głównych menedżerów ds. ryzyka reprezentujących wiodących inwestorów instytucjonalnych zarządzających aktywami o wartości ponad 1 tys. USD na świecie. Podczas Szczytu uczestnicy grupy przeanalizują powiązane ze sobą i możliwe do zidentyfikowania ryzyka konkurencyjnych propozycji inwestycyjnych w nieruchomości komercyjne.

W kontekście inwestowania w nieruchomości Szczyt w 2019 r. będzie dotyczył w szczególności kluczowych tematów, takich jak: Zmieniający się charakter pracy i miejsca pracy. Wpływ algorytmów i tokenizacji. Rzeczywiste efekty inwestycji dla miast i obywateli. Nowe modele finansowania energii i transportu. Alokacja ryzyka inwestycyjnego.

Wśród kluczowych prelegentów pojawią się m.in.:

Światowej sławy autor bestsellerów i partner zarządzający FutureMap, Parag Khanna jako otwierający Szczyt główny mówca. Senator Jeff Flake jako główny prelegent drugiego dnia Szczytu z przemówieniem na temat kluczowych wyzwań politycznych i gospodarczych stojących współcześnie przed USA z perspektywy wewnętrznej, jak i międzynarodowej. Joseph Lubin, współzałożyciel platformy obliczeniowej blockchain Etherium and Founder oraz studia Blockchain Venture ConSensys, jednej z największych i najszybciej rozwijających się firm w obszarze technologii blockchain. Lamia Kamal-Chaoui, Dyrektor – Centrum Przedsiębiorczości, MŚP, Regionów i Miast, Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), która weźmie udział w dyskusji panelowej: „Ludzie, miejsce, możliwości: imponujące inwestycje w miastach XXI wieku”. Suparno Banerjee, wiceprezes i globalny lider – sektor publiczny i inteligentne miasta, Nokia Group, również dołączy do tej dyskusji. ·         Martin J. Brühl, dyrektor ds. inwestycji, Union Investment Real Estate, jako przewodniczący dyskusji komitetu inwestycyjnego: „Odpowiedzialne inwestycje w złożonym krajobrazie ryzyka”. W dyskusji głos zabiorą również Philip Barrett, dyrektor zarządzający i globalny dyrektor ds. działalności gospodarczej i inwestycyjnej, PGIM Real Estate i Catherine Pfeiffenberger oraz dyrektor ds. strategii, Skanska USA. ·         John Busi, Prezes, Newmark Knight Frank’s Valuation & Advisory, aby pokierować panelem: „Wycena nieruchomości w XXI wieku: jak technologia redefiniuje sztukę i naukę o wycenie?”. ·         Isabel Beltrán, Associate Director, Resilience Finance w 100 Resilient Cities, jeden z partnerów Szczytu, aby pokierować panelem dyskusyjnym: „Globalne miasta: wspólne działania na przyszłość”, dzieląc platformę z Simoną Collarini, Dyrektor, Generalny Sektor Urbanistyki Miasta Mediolan. ·         Kate North, wiceprezes ds. doradztwa w zakresie innowacji w miejscu pracy w Colliers International, aby moderować sesję: „Nowa praca, nowe miejsca pracy: jak technologia i zmieniające się ludzkie nawyki przekształcają rynki nieruchomości komercyjnych?”.

Ed Walter, globalny dyrektor generalny, Urban Land Institute i Billy Grayson, dyrektor wykonawczy – centrum zrównoważonego rozwoju i wyników gospodarczych, Urban Land Institute aby wziąć udział w sesji: „Identyfikacja ryzyka klimatycznego i możliwości w nieruchomościach”. Jan Tuchman, redaktor naczelny, Engineering News-Record jako moderator sesji: „Budowanie przyszłości: modernizacja branży budowlanej”. Wśród panelistów znajdą się: Carol Lemmens, dyrektor – Global Leader Advisory Services, Arup i Antony Wood, dyrektor generalny, Council on Tall Buildings i Urban Habitat. Tim McManus, wiceprezes – Major Projects, McKinsey and Company jako uczestnik dyskusji podczas sesji dedykowanej inwestycjom w infrastrukturę transportową. Marcene Mitchell, starszy menedżer ds. Climate Business, International Finance Corporation – World Bank Group oraz Greg Clark CBE, globalny doradca ds. miast, weźmie udział w sesji panelowej: “Czas na działania”.