Przedsiębiorco, skorzystaj z okazji – dołącz do Programu Polska Bezgotówkowa i odbierz darmowy terminal płatniczy

terminal płatniczy

W ciągu ostatnich kilku lat, w Polsce można zaobserwować wyraźny wzrost dostępności terminali płatniczych, których liczba zbliża się już do miliona. Ponad 200 tysięcy z nich przedsiębiorcy otrzymali… za darmo! A wszystko dzięki Programowi Polska Bezgotówkowa.

Darmowy terminal – jak go otrzymać?

Program skierowany jest do firm, które:

  • w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie korzystały z terminali płatniczych,
  • działają niezależnie lub należą do sieci albo franczyzy, która ma nie więcej niż pięć punktów.

Jeśli przedsiębiorca spełnia te warunki, może otrzymać terminal płatniczy za darmo. Brak płatności, dotyczy zarówno abonamentu przez pierwsze 12 miesięcy, jak i prowizji za transakcje do 100 tysięcy złotych obrotu. Na takich zasadach można otrzymać do 3 terminali płatniczych.

Program jest odpowiedzią na oczekiwania współczesnych konsumentów, którzy chcą płacić bezgotówkowo szybko, łatwo i wszędzie. Możliwość otrzymania bezpłatnych terminali przez przedsiębiorców przyczyni się jeszcze bardziej do wzrostu popularności płatności elektronicznych w miejscach, które dotychczas nie akceptowały tego typu płatności.

Polska Bezgotówkowa – fakty o Programie

Program Polska Bezgotówkowa wystartował w lutym 2018 roku. W jego ramach, do polskich przedsiębiorców trafiło około 200 tysięcy darmowych terminali płatniczych, czyli ponad 20% wszystkich tego typu urządzeń na rynku. Te 200 tysięcy stanowi około 80% wszystkich instalowanych terminali w Polsce w tym czasie. Dla wielu przedsiębiorców, najistotniejszą informacją będzie jednak ta, że zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Polskę Bezgotówkową, 95% osób, które zdecydowały się na przystąpienie do Programu, poleca instalację terminala w swojej placówce usługowo-handlowej innym przedsiębiorcom.

Czy wiesz, że…
…już 8% Polaków deklaruje, że w ogóle nie korzysta z gotówki? Tak wynika z danych opublikowanych w raporcie „„Płatności Bezgotówkowe Oczami Polaków 2019”, przygotowanego przez Instytut Badań Pollster.

Szansa dla małych i średnich przedsiębiorców

Propozycja Programu Polska Bezgotówkowa, skierowana jest przede wszystkim do firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. To właśnie w małych punktach najrzadziej można płacić kartą – ponieważ ich właściciele obawiają się, że instalacja terminala płatniczego nie wpłynie pozytywnie na ich biznes.

Dzięki udziale w Programie Przedsiębiorcy mogą przekonać się, czy umożliwienie klientom płatności bezgotówkowych przyniesie im korzyść, czy też nie.

Darmowy terminal płatniczy – dlaczego warto?

W Polsce bardzo szybko postępuje cyfryzacja, która wpływa na oczekiwania klientów i preferowane przez nich metody płatności. Według danych Narodowego Banku Polskiego, płatności bezgotówkowe stanowią już 43% wszystkich transakcji, a trend wskazuje, że w ciągu najbliższych 2-3 lat popularność płatności kartą dorówna gotówce. Dane te udowadniają w jednoznaczny sposób, że przedsiębiorcy, którzy nie zdecydują się zaoferować transakcji bezgotówkowych, narażają się na niezadowolenie i odpływ klientów – dotyczy to przede wszystkim małych, lokalnych punktów handlowo-usługowych. Jeśli te chcą konkurować z sieciami, muszą postawić nie tylko na cenę i jakość produktów, ale również wygodę i komfort konsumenta.

Dołącz do Programu Polska Bezgotówkowa i odbierz darmowy terminal

Dołączenie do Programu Polska Bezgotówkowa jest niezwykle proste. Można to zrobić online, bez wychodzenia z domu, a każdego zainteresowanego od otrzymania darmowego terminala dzielą zaledwie trzy kroki:

Na przystąpienie do Programu zdecydowały się tysiące przedsiębiorców z całej Polski – działają w sumie w 300 branżach, a darmowe terminale obsługują już płatności w 12 tysiącach miejscowości w całym kraju.