Ranking OC, AC, NNW – lipiec 2016 r.

0
ubezpieczenie

Lipcowy ranking porównywarki Ubea.pl dostarcza ciekawych informacji o cenach ubezpieczeń komunikacyjnych na początku drugiego półrocza. Wyniki tysięcy kalkulacji wykonanych przez użytkowników Ubea.pl wskazują, że na początku wakacji liderem cenowym była firma Link4.

Ubea ranking OC w lipcu 2016 – infografikaW lipcu 2016 r. porównywarka OC/AC Ubea.pl już po raz dziewiętnasty sprawdziła wyniki prawie 200 000 kalkulacji wykonanych przez internautów. Na tej podstawie powstał ranking, który wyróżnia się obszerną próbą statystyczną i niezmienną metodologią. W siódmym miesiącu 2016 roku, firmy ubezpieczeniowe ponownie mogły uzyskać od 0,00 punktów do 5,00 punktów (skala ocen dla każdej kategorii). Najniższy wynik oznacza, że dany ubezpieczyciel we wszystkich pojedynczych porównaniach uplasował się na ostatniej pozycji. Firma z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.), musiałaby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji wykonanej przez internautów.

W lipcowym rankingu Ubea.pl oraz osiemnastu wcześniejszych analizach, żadna z porównywanych firm jeszcze nie otrzymała skrajnej oceny (tzn. 0,00 punktów lub 5,00 punktów). Pomiędzy 1 oraz 31 lipca 2016 roku, zwycięscy ubezpieczyciele uzyskali następujące wyniki:

  • AXA Direct – 4,26 pkt. w rankingu polis OC
  • Link4 – 4,38 pkt. w rankingu pakietów OC + NNW
  • Link4 – 4,33 pkt. w rankingu pakietów OC + AC
  • Link4 – 4,26 pkt. w rankingu pakietów OC + AC + NNW

W porównaniu do czerwca br. najważniejsze zmiany dotyczą rankingu polis OC. W tym zestawieniu, firma AXA Direct zajęła pierwsze miejsce i zdetronizowała lidera z czerwca br. (Aviva). W pozostałych trzech kategoriach, najwyższą pozycję zdołała utrzymać marka Link4 należąca do PZU. Podobnie jak poprzednio, czołowe miejsca zajęli również dwaj inni ubezpieczyciele: You Can Drive (marka Ergo Hestii) oraz Liberty Ubezpieczenia. Zaskoczeniem nie są również ostatnie miejsca dwóch firm, które regularnie plasują się na dole tabeli rankingowej. Mowa o Gothaer i TUW TUZ.

Czytaj również:  Dotacje 2020: Worek z miliardami czeka. Konkursów nie zabraknie, ale jest ich mniej niż w poprzednich latach

Brak bardzo poważnych zmian w lipcowym rankingu Ubea.pl nie oznacza, że ubezpieczyciele zrezygnowali z podnoszenia składek. Taki proces solidarnych zmian w cennikach wciąż trwa i jest spowodowany nie tylko wprowadzeniem podatku od aktywów największych firm ubezpieczeniowych. Kluczowe znaczenie ma też fakt, że w minionym roku wartość odszkodowań z ubezpieczeń OC kierowców wzrosła o 15,80% przy minimalnej zmianie zebranej składki (ok. 1%). W odpowiedzi na nierentowność polis komunikacyjnych, firmy ubezpieczeniowe już od ponad roku stopniowo podnoszą składki. Dane Ubea.pl wskazują, że od kwietnia 2015 r. do lipca 2016 r. średnia składka OC w osiemnastu miastach wojewódzkich wzrosła o niecałe 24%. Utrzymanie takiego tempa zmian przez cały następny rok, na pewno nie będzie zaskoczeniem.

Więcej o najtańszych polisach OC w lipcu 2016 roku https://ubea.pl/Najtansze-OC-AC-NNW-ranking-lipiec-2016-r%2Cartykul%2C1086/