Raport Marsh: Global Insurance Market Index: Q3 2019 – stawki ubezpieczeniowe na świecie

0
forex

Trzeci kwartał 2019 r. zakończył się rekordowym jak dotąd, 8% wzrostem cen ubezpieczeń na świecie – wynika z najnowszego raportu Marsh Global Insurance Market Index: Q3 2019, cyklicznego zestawienia stawek odnowieniowych oferowanych przez ubezpieczycieli. Poniżej przedstawiamy kluczowe tendencje w zakresie wybranych linii:

  • Średnie ceny ubezpieczeń wzrosły o 8%, co stanowi największy wzrost stawek ubezpieczeniowych odnotowany od 2012 r. Poprzedni kwartał umocnił wzrostową tendencję widoczną przez siedem ostatnich kwartałów. 
  • W skali globalnej ceny ubezpieczeń majątkowych wzrosły średnio o 10%. Ubezpieczenia finansowe i profesjonalne osiągnęły blisko 14% wzrost, podczas gdy stawki ubezpieczeń od następstw od nieszczęśliwych wypadków odnotowały 1% wzrost.
  • Obserwowany wzrost cen ubezpieczeń w trzecim kwartale 2019 r. dotyczył wszystkich regionów na świecie. Powodem były podwyżki stawek ubezpieczeniowych D&O oraz majątkowych.
  • Region Pacyfiku kontynuuje utrzymującą się od blisko trzech lat tendencję wzrostową, osiągając w ostatnim kwartale 19% wzrost cen ubezpieczeń. Do wzrostu stawek ubezpieczeniowych w tym regionie przyczyniły się głównie ubezpieczenia D&O oraz majątkowe.
  • W Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Azji średni wzrost cen ubezpieczeń wyniósł 5% lub więcej.