Software house czy zespół wewnętrzny? Aplikacje dla firm

Software house czy zespół wewnętrzny? Aplikacje dla firm

Prowadzisz firmę? Potrzebujesz kogoś do stworzenia aplikacji? W tym momencie masz przed sobą bardzo ważną decyzję. Jako przedsiębiorca możesz po prostu zatrudnić programistów na etat. Masz już przecież dział marketingu, kadry czy księgowość. Czy warto to zrobić?

Czym jest software house?

Skoro tu jesteś, pewnie chcesz natychmiast dostać rozwiązanie Twojego dylematu. A skoro masz dylemat, to na pewno zdajesz sobie sprawę z istnienia firm typu software house i dobrze wiesz, czym się zajmują. Ale może trafić tu ktoś, kto pierwszy raz słyszy tę nazwę. Dlatego dla porządku trzeba wspomnieć, że software house to nic innego, jak przedsiębiorstwo programistyczne. Kiedy potrzebujesz aplikacji, zawsze trzeba wziąć pod uwagę podjęcie z nim współpracy.

Jakie są wady i zalety zatrudnienia programistów we własnej firmie?

Zacznijmy od wad. Skąd wiesz, że specjalista od programowania jest naprawdę dobry? Zapewne oceniasz to na podstawie jego portfolio. Tylko jak możesz mieć pewność, że technologie, z którymi jest obeznany, sprawdzą się w przypadku Twojej aplikacji? W branży IT panuje silna specjalizacja. Nie ma osób, które znają się na wszystkim.

Możesz oczywiście zatrudnić kogoś do skompletowania własnej ekipy, czyli zdecydować się na dodatkowe koszty. Tak, ekipy, bo dobre oprogramowanie zawsze tworzy wielu ludzi. Powiedz jednak – jak planujesz utrzymać dobry zespół przy sobie? Dobra pensja nie wystarczy. Dla prawdziwych informatycznych zapaleńców liczy się rozwój. Możesz zapewnić im wyzwania w dłuższym przedziale czasowym?

Tu dochodzimy do zalet. A właściwie do jednej zalety. Zatrudniając pracowników na stałe być może będziesz odczuwać większy spokój, jeśli chodzi o zachowanie tajemnicy zawodowej. Korzyść dość wątpliwa i czysto subiektywna, bo przecież z software house także podpisujesz umowę. I możesz zadbać, by doskonale chroniła ona Twoje interesy.

Co da Ci współpraca z software house?

Firma programistyczna dobierze rozwiązania technologiczne do Twojego projektu. Zapyta o Twoje cele biznesowe i zrobi wszystko, by dostarczyć Ci solidnie przemyślane pod tym kątem oprogramowanie. Do prac nad projektem zostanie powołany zespół specjalistów, którzy perfekcyjnie wpisują się w jego specyfikę.

UX i UI designer zadba o wygodną obsługę aplikacji. Jeśli tworzysz program dla swoich klientów, aplikacja będzie prowadzić ich prosto do zakupu. Masz w planach oprogramowanie dla pracowników? Specjalista zaprojektuje funkcjonalności w taki sposób, by mogli wykonywać swoje obowiązki lepiej i szybciej.

Jeśli tylko tego potrzebujesz, Twój program będzie dostosowany na potrzeby każdego systemu. Będzie można z niego korzystać zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i stacjonarnych. Będzie to oczywiście wymagać współpracy programistów o różnych specjalnościach. Software house nie będzie mieć z tym żadnego problemu.

O wolność od błędów zadbają profesjonalni testerzy. O jasny podział prac na mniejsze części – projekt menadżer. W tym miejscu warto zaznaczyć, że efektem każdego etapu będzie samodzielnie działający fragment oprogramowania. Możesz zgłosić do niego swoje uwagi, co daje Ci pełną kontrolę nad całością.

Wybór zawsze należy do Ciebie.

Gdy zaczynasz pracować z software house, szybko odkrywasz, jak wiele czasu przy tym oszczędzasz. Przestajesz się denerwować, a zaczynasz skupiać się na przekazaniu wszystkich uwag dotyczących projektu w sposób jak najbardziej precyzyjny. W efekcie powstaje program, który napełnia Cię nie irytacją, a dumą.