USD traci w związku ze spadkiem sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych

sklep

USD znalazł się pod nową presją po rozczarowującym raporcie w sprawie sprzedaży detalicznej w kwietniu. W parze EUR/USD zaczął się rajd z poziomu dziennych minimów, natomiast para AUD/USD odnotowała nowe maksimum cyklu, najwyższe od stycznia.

Ponadto raport w sprawie inflacji Bank of England nie przyczynił się do dalszej aprecjacji i tak już mocnego funta szterlinga – para GBP/USD nieco straciła na wartości po osiągnięciu nowych maksimów, a w parze EUR/GBP miała miejsce wyprzedaż funta, powodując powrót tej pary powyżej poziomu 0,7200.

Wyprzedaże w parze EUR/CHF były szczególnie powierzchowne, mimo iż para ta nadal znajduje się w przedziale i nie jest interesująca pod względem technicznym, o ile nie zdoła powrócić powyżej obszaru 1,0500/15 w nadchodzących dniach. W odniesieniu do pary USD/CHF, ostatnią lokalną nadzieją byków jest poziom 0,9180, który stanowi zniesienie Fibonacciego o 61,8% z linii rajdu z minimów poniżej poziomu 0,9100 do najnowszych maksimów powyżej poziomu 0,9350.

Złoto bardzo mocno zareagowało na słabe dane ze Stanów Zjednoczonych, które nie tylko wpływają na dolara amerykańskiego, ale również oznaczają mniejsze prawdopodobieństwo podwyżki realnych stóp, ponieważ przewidywany termin pierwszej podwyżki Fed został jeszcze bardziej przesunięty w czasie.

Wykresy: 

EUR/USD

W parze EUR/USD rajd skutkował pokonaniem większości lokalnych poziomów zniesień, ponieważ byki czekają z działaniami na test maksimum cyklu nieco poniżej poziomu 1,1400 i na umocnienie w rejonach poziomu 1,1500, który stanowił wąskie gardło na drodze do spadku. Niedźwiedzie powstrzymują się od działań do ewentualnej wyprzedaży i pokonania rejonów 1,1250/00 w nadchodzących sesjach.

AUD/USD

Para AUD/USD mocno zareagowała na słabe dane ze Stanów Zjednoczonych po tym, jak rynek podwyższył swoją ocenę wytycznych Reserve Bank of Australia oraz po utrzymujących się wysokich cenach głównych surowców przemysłowych w ostatnich tygodniach. W przypadku kontynuacji tej tendencji, byki powinni skupić się na 200-dniowej średniej ruchomej. Już wkrótce zbiegnie się ona z ważnym obszarem 0,8250, który podczas konsolidacji w styczniu stanowił główne pole bitwy.

XAU/USD

Złoto zareagowało na słaby odczyt ze Stanów Zjednoczonych brutalnym rajdem. Widzieliśmy już jednak kilka falstartów, a najbliższym celem dla złota będzie przełamanie granic przedziału i obszaru 1225. Może to być ważniejsze niż 200-dniowa średnia ruchoma, która spadła w granice przedziału i znajduje się obecnie w zasięgu dzisiejszej akcji.

John J Hardy, Saxo Bank

 

saxo bank