Wrocław zainspirowany zdrowiem. Na Placu Nowy Targ funkcjonuje Centrum Stworzone dla Zdrowia.

0

Od początku lipca we Wrocławiu otwarte jest Centrum Stworzone dla Zdrowia.
To miejsce pozwola nie tylko sprawdzić kondycję swojego organizmu, ale także nad nią popracować. Przez dwa letnie miesiące można wziąć udział w inspirujących warsztatach i wykładach, uzyskać porady ekspertów i trenerów oraz pogłębić wiedzę na temat zdrowia. Bogaty i różnorodny program przewiduje zajęcia dla każdego – młodszych i starszych, dzieci i rodziców. Centrum czynne jest codziennie do 30 sierpnia, a korzystanie z niego – bezpłatne. Partnerem przedsięwzięcia jest Miasto Wrocław.

Centrum Stworzone dla Zdrowia na Placu Nowy TargCentrum Stworzone dla Zdrowia to pierwszy tak zaawansowany projekt popularyzujący wiedzę  o zdrowiu, który na 400m2 łączy najnowocześniejszą technologię, design i naturę. Każdy, kto je odwiedzi będzie mógł sprawdzić swoje podstawowe parametry organizmu. Nowoczesna technologia pozwola w wygodny i ciekawy sposób oszacować blisko 30 podstawowych wskaźników określających stan zdrowia. Można poznać m.in. stopień zmineralizowania kości, zawartość wody i tkanki tłuszczowej w organizmie. Dzięki interaktywnym powierzchniom dotykowym odwiedzający przyjrzą się budowie
i funkcjonowaniu ludzkiego organizmu, a księga wiedzy dostarczy wielu ciekawostek dotyczących funkcjonowania ich ciała.

W Centrum można także liczyć na wiele inspiracji i wskazówek, dotyczących nawyków i codziennej troski o dobre samopoczucie. Odwiedzający mogą sprawdzić swój indywidualny Styl Zdrowia i dowiedzieć się więcej o swoim zdrowiu, a także, o które z jego wymiarów powinni zadbać w szczególności.

Centrum Stworzone dla Zdrowia to projekt firmy USP Zdrowie, zainaugurowany dwa lata temu  w Warszawie. W ubiegłym roku to niezwykłe miejsce mogli odwiedzić mieszkańcy Trójmiasta i pobliskich miejscowości. Teraz przyszedł czas na Wrocław – miasto z którym pomysłodawca przedsięwzięcia – firma USP Zdrowie – jest związana od 1997 r., kiedy to przy ul. Ziębickiej została otwarta Wytwórnia – zakład produkcyjny należący do Grupy USP Zdrowie.

Cieszymy się, że w tym roku Centrum Stworzone dla Zdrowia jest właśnie we Wrocławiu – mieście dla nas szczególnym – oraz że do współpracy przy tym niezwykłym przedsięwzięciu udało się nam zaprosić wielu lokalnych partnerów. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Centrum Stworzone dla Zdrowia wszystkich mieszkańców Wrocławia i okolic. Warto skorzystać z tej niepowtarzalnej okazji i dowiedzieć się jeszcze więcej na temat tego, jak dbać o zdrowie swoje i swoich bliskich – komentuje Sebastian Świerc, Dyrektor Wytwórni Grupy USP Zdrowie we Wrocławiu. Celem projektu jest skłonienie Polaków do refleksji
na temat własnego zdrowia i zainspirowanie ich do zdrowszego stylu życia.

Czytaj również:  Programowanie kluczową kompetencją przyszłości. Jego podstaw powinny się uczyć już najmłodsze dzieci