ZASILACZ dostępny w Banku Pocztowym

0

W czerwcu br. Bank Pocztowy rozpoczął sprzedaż karty przedpłaconej ZASILACZ. Jest ona dostępna w Placówkach i Mikrooddziałach Banku.

Karta przedpłacona (prepaid) jest bardzo dobrym rozwiązaniem na zbliżający się okres wakacyjny. Dla dzieci – jako forma kieszonkowego na wakacyjne wojaże, dla dorosłych – jako bezpieczna karta zawierająca tylko określoną kwotę do wydania, z możliwością zasilenia w dowolnym momencie przelewem z innego rachunku. Jest to idealne rozwiązanie na podróże zagraniczne.

Karta prepaid  jest często nazywana elektroniczną skarbonką dla najmłodszych. Pozwala bowiem na rozpoczęcie przygody z finansami nawet przez 13-latków. Jest to dobra propozycja  dla młodego człowieka kupującego gry czy aplikacje, ponieważ umożliwia realizację płatności przez Internet.

Zasilacz może zostać zakupiony przez osoby pełnoletnie, ale użytkownikiem karty może być również młodzież od 13 roku życia. Bank Pocztowy oferuje dwa rodzaje zasilenia środkami karty:
•    Gotówkowo poprzez wpłatę na numer rachunku podany na karcie (m.in. w Placówkach Banku oraz Poczty Polskiej).
•    Bezgotówkowo – poprzez przelew z dowolnego rachunku bankowego.

Wpłaty gotówkowe są dostępne już w dniu zakupu ZASILACZA,  co pozwala  na szybkie  przekazanie pieniędzy dziecku, które np. wyjeżdża z kartą przedpłaconą na wakacje.

Karta ZASILACZ daje bardzo wiele możliwości. Pozwala na płacenie za zakupy w sklepie, restauracji czy kinie. Można nią płacić w sklepach stacjonarnych oraz  w Internecie. Dzięki ZASILACZOWI można również wypłacać pieniądze z bankomatów w Polsce i za granicą,.

Karta ZASILACZ pozwala rodzicowi na kontrolę wydatków dziecka i bieżące uzupełnianie kieszonkowego, ponieważ zarówno rodzic kupujący kartę jak i dziecko, które jej używa, posiadają stały dostęp do informacji o transakcjach i dostępnych środkach.

Czytaj również:  Wyniki Grupy Banku Pocztowego za 2017 r.