Zoom Video Communications i PayPal z nowymi rekomendacjami

Wall Street giełda (4)

Maj 2020 r. na rynkach finansowych może być wyjątkowy i może upłynąć pod znakiem ponownie większej zmienności cen akcji. Jednakże wśród nich wciąż mogą pojawiać się dość ciekawe okazje inwestycyjne. Niecodzienna sytuacja związana z epidemią przełoży się już na drugi kwartał wyników spółek z USA, a dopiero czerwiec może przynieść próbę otwierania gospodarki na większą skalę.

W tym kontekście, czyli ciekawych spółek, cena docelowa Zoom Video Communications została podniesiona do 144 USD ze 110 USD od firmy Piper Sandler, która napisała w swojej analizie, że przychody firmy mogą podwoić się w średnim okresie w wyniku pandemii. Akcje spółki wzrosły o 1,7% w handlu przed sesją. Firma ma duży potencjał wzrostu w zakresie działalności związanej z wideokonferencjami, webinariami i szeroko rozumianą komunikacją a w porównaniu do tempa bieżącej działalności, łączny potencjał wzrostu może ulec podwojeniu w relacji do obecnych poziomów. Na rynku za akcję spółki należało zapłacić niecałe 140 USD.

Również pozytywną rekomendację otrzymała dawna spółka Elona Muska, czyli PayPal. Firma KeyBanc Capital Markets podniosła poziom ceny docelowej PayPal Holdings Inc. do 140 USD z 115 USD. Nowy poziom ceny docelowej oznacza 16% wzrost w stosunku do ostatniej ceny. Średni oczekiwany poziom na Wall Street dla akcji PayPal wynosi 125,62 USD. PayPal miał 37 rekomendacji kupna, 6 trzymaj i 1 sprzedaj. Spółka poda raport o wynikach w dniu 6 maja.

W poniedziałek, na szerokim rynku, kontrakty terminowe na indeksy giełdowe w USA zniżkują po rozpoczęciu nowego konfliktu między Waszyngtonem a Pekinem odnośnie powstania i wycieku wirusa z laboratorium w Wuhan. Z kolei akcje linii lotniczych załamały się, gdy Berkshire Hathaway, spółka Warrena Buffeta, poinformowała o sprzedaniu akcji z tego sektora. Delta Air Lines, American Airlines Co, Southwest Airlines Co i United Airlines spadły od 8% do 11% w obrocie przed sesją.

Departament Zarządzania Aktywami
Copernicus Capital TFI S.A.