Adobe z najwyższą ceną docelową na Wall Street mimo obaw o drugą falę COVID-19

0
wall street

Obawy przed drugą falą infekcji COVID-19 wywołały w poniedziałek spadki na światowych rynkach akcji. Kilka dzielnic w stolicy Chin, Pekinie, zamknęło szkoły i zleciło przeprowadzenie badań po nieoczekiwanym wzroście liczby infekcji. Te najnowsze dane wraz z rosnącymi infekcjami i hospitalizacjami w kilku stanach USA, skłoniły inwestorów do ponownej oceny szans na szybkie odbicie w gospodarce. Trzeba jednak pamiętać, że obecne cofnięcie na giełdzie ma miejsce po ogromnym rajdzie indeksów włącznie z nowymi historycznymi szczytami indeksu Nasdaq.

Kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy wskazywały na negatywne otwarcie sesji w poniedziałek. I tak też futures na S&P 500 spadł o 2 proc., na Nasdaq 100 o 1,23 proc., a na indeks Dow Jones Industrial Average o niecałe 2,5 proc. Na tę chwilę krótkoterminowy odwrót na rynkach ma miejsce, po silnej zwyżce od końca marca, napędzanej przez banki centralne oraz bodźce fiskalne i optymizm co do gospodarek krajów stopniowo znoszących restrykcje wywołane epidemią.

Rynek prawdopodobnie wyceniał odbicie w gospodarce w kształcie litery V. Jednak jeśli rzeczywiście pojawiła się obecnie druga fala, najlepszy scenariusz dla gospodarki może mieć kształt litery U. To z kolei może wciąż promować firmy internetowe, spółki typu „stay at home trade” czy świadczące rozwiązania dla firm w chmurze i pracy zdalnej.

Trzeba pamiętać, że w czasie pandemii i jej nawrotów i nawet możliwej drugiej fali zachorowań nie brakuje okazji inwestycyjnych czy lepszego spojrzenia na poszczególne spółki. Jedną z takich spółek jest ponownie Adobe, która była w ubiegłym tygodniu notowana na rekordowo wysokich poziomach. Firma Argus Research Corp podniosła poziom ceny docelowej dla spółki z 368 do 474 USD, pozostawiając rekomendację kupuj. Nowy poziom docelowy może oznaczać wzrost o około 17 proc. od ostatniego zamknięcia. Średni poziom ceny docelowej dla popularnego producenta m.in. oprogramowania do obróbki grafiki i filmów wynosi 421,26 USD. Rekomendacja Argus Research ma najwyższą cenę na Wall Street, a spółka łącznie posiada 20 rekomendacji kupna, 9 trzymaj i 1 sprzedaj.

Departament Zarządzania Aktywami
Copernicus Capital TFI S.A.