Amazon, Netflix i eBay z lepszymi rekomendacjami i wyższymi cenami

Wall Street giełda (4)

Poziom ceny docelowej dla akcji Amazon został podniesiony przez Mizuho Securities do 3100 USD z 2550 USD, a rekomendacja została pozostawiona jako rekomendacja kupna. Zdaniem MS trendy dotyczące e-commerce na rynku globalnym znacznie wyprzedzają oczekiwania. Spółka Jeffa Bezosa powinna zyskać m.in. dzięki poprawie efektywności logistycznej. Z kolei zwiększenie wykorzystania chmury obliczeniowej przez branżę dotyczącą opieki zdrowotnej może wspierać Amazon Web Services w zauważalny sposób.

Firma Baird podniosła poziom ceny docelowej dla eBay z 59 do 60 USD, również wskazując na rosnące trendy w branży e-commerce. Ostatnie wolumeny obrotu na platformie eBay były znacznie powyżej historycznego poziomu w ostatnim tygodniu czerwca. Analitycy spodziewają się, że szybki wzrost branży utrzyma się również w drugiej połowie roku.

Tymczasem firma Cowen podniosła poziom ceny docelowej dla akcji Netflixa z 485 do 535 USD, ponieważ jej analitycy są optymistycznie nastawieni do nadchodzących wyników spółki za drugi kwartał tego roku. Spodziewany jest dobry wynik kwartalny ze względu na silne zaangażowanie użytkowników platformy będące następstwem pandemii COVID-19. Biorąc pod uwagę nierównomierne ponowne otwarcie gospodarek i ciągłą niepewność związaną z pandemią, wielu konsumentów prawdopodobnie nadal zostanie w domu, co jest korzystne dla NFLX.

Według Cowen Netflix nie podniesie cen w tym roku. Usługa spółki stała się bardziej podstawowym i intuicyjnym serwisem rozrywkowym w czasie pandemii i często pierwszym wyborem widzów. Dobra pozycja cenowa postawi spółkę w dobrej sytuacji w 2021 r. i w kolejnych latach.

JMP Securities rozpoczęło pokrycie analityczne dla byłej spółki Elona Muska – PayPal Holdings Inc. Firma od razu wydała rekomendację dla spółki, która ma zachowywać się lepiej niż rynek z ceną docelową na poziomie 195 USD. Oznacza to implikowany wzrost ceny o 16 proc. od ostatniej ceny zamknięcia. Średni poziom docelowy dla PayPala na Wall Street to 165,46 USD.

Departament Zarządzania Aktywami
Copernicus Capital TFI S.A.