Beztroskie wakacje z polisą turystyczną – co warto wiedzieć o ubezpieczeniu podróży?

samolot

Choć wakacyjny wyjazd jest zawsze ekscytujący, jego organizacja wymaga odrobiny czasu i poświęcenia. Planując dalekie podróże, łatwo zapomnieć o takich rzeczach, jak wykupienie ubezpieczenia. Wielu postrzega to jako niepotrzebny dodatkowy koszt. To duży błąd! Dobra polisa turystyczna zapewnia maksymalny komfort podróżowania. Dlaczego warto ją wykupić? Jakie są jej zalety i wady? Jak znaleźć odpowiednie ubezpieczenie? Sprawdź!

Dlaczego potrzebna Ci polisa turystyczna?

Ubezpieczenie podróżne przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy zachorujesz lub ulegniesz wypadkowi za granicą. Myślisz, że nie dotyczą Cię takie sytuacje? Urazy, wymagające pomocy medycznej, mogą przydarzyć się nawet podczas spaceru po kamienistej plaży, jazdy skuterem czy stąpania na mokrej posadzce obok basenu. Często wystarczy chwila nieuwagi, bo pojawiła się konieczność wizyty u lekarza. Pamiętaj, że nawet jeśli jesteś w kraju, w którym opieka medyczna jest tania, ale musisz pozostać w szpitalu przez dłuższy czas, Twoje rachunki mogą wzrosnąć do bardzo dużych kwot.

Polisa turystyczna (www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl) obejmuje nie tylko sytuacje związane z pomocą medyczną. Masz również prawo do odszkodowania za skradziony dobytek, a w przypadku, gdy linia lotnicza zgubi Twój bagaż, ubezpieczyciel podróży wyśle ​​Ci pieniądze za zakup nowej odzieży i innych niezbędnych rzeczy. Wiele firm oferuje swoim klientom także całodobową pomoc telefoniczną, która jest bardzo przydatna, jeśli potrzebujesz sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy szpital lub zorganizować transport do domu.

Jakie zalety i wady mają polisy turystyczne?

Do najczęściej wymienianych korzyści, związanych z ubezpieczeniem podróży, zaliczamy:

– pokrycie nie tylko kosztów leczenia, ale także transportu medycznego czy ratownictwa,
– zapewnioną ochronę w każdym kraju na świecie,
– pomoc centrum alarmowego w ramach Assistance,
– niską cenę w stosunku do ryzyka kosztów związanych np. z leczeniem w zagranicznym szpitalu,
– szeroki wybór dodatkowych opcji, takich jak pakiet SKI&SPORT.

Osoby, które nie wykupują polis turystycznych, często motywują swoją decyzję tym, że:

– muszą wypełnić dodatkowy dokument,
– ponoszą nieco wyższy koszt całego wyjazdu,
– nie chcą tracić czasu na porównywanie ofert ubezpieczycieli.

Gdzie wykupić dobre ubezpieczenie podróżne?

Dziś wszystko możesz załatwić przez internet. Dzięki temu również poszukiwania odpowiedniej polisy turystycznej są o wiele łatwiejsze, niż jeszcze kilka lat temu. Oferty poszczególnych firm znajdziesz w sieci i porównasz bez konieczności ruszania się z domu. Gdy już wybierzesz satysfakcjonujące ubezpieczenie, zakupu możesz dokonać online lub w stacjonarnym biurze podróży. Cały proces jest więc bardzo komfortowy i pozwala dobrać zakres ochrony do Twoich indywidualnych potrzeb.