Bloober Team z rekordowymi wynikami w I kwartale 2024 r.. 42,37 mln zł przychodu i 15,55 mln zł zysku netto

Piotr Babieno, prezes Bloober Team (Fot. materiały prasowe)
Piotr Babieno, prezes Bloober Team (Fot. materiały prasowe)

Grupa Kapitałowa Bloober Team wypracowała 42,37 mln złotych przychodu ze sprzedaży w I kwartale 2024 r., co stanowi rekord w historii spółki i jest lepszy o 39% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Zysk netto Grupy wyniósł 15,55 mln zł. Bloober Team pokazuje więc jednoznacznie, że chce być czarnym koniem 2024 roku.

Przejście z NewConnect na główny parkiet GPW był częścią realizacji planu strategicznego i ugruntowaniem pozycji Bloober Team. Był to pierwszy debiut w tym roku i to na plusie. Do obrotu trafiły akcje serii A, B, C, D i E, a przejściu nie towarzyszyła emisja.

– Nasze rekordowe wyniki pokazują, że idziemy w dobrym kierunku, a w bieżącym roku – zgodnie z naszym planem nie tylko umacniamy nasza pozycję w branży, ale przeskakujemy do znacznie wyższej ligi developerów gier. Dzięki temu możemy tworzyć coraz większe produkcje, ale przede wszystkim mamy stabilny biznes, którego nie wywróci nawet mocne uderzenie (o jakie nietrudno w tych czasach) – komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Obecnie firma skupia się nad dwiema dużymi produkcjami – SILENT HILL 2 wraz z Konami oraz projektem o kodowej nazwie “C” – grze opartej o własne IP we współpracy z Private Division (Take-Two Interactive). Ponadto spółka realizuje wiele projektów w ramach realizacji strategii 2nd party. W lutym Bloober Team otworzył nowy brand ,,Broken Mirror Games’’, który funkcjonuje w ramach spółki Bloober Team. Nowa marka odpowiedzialna jest za produkowanie i wydawanie gier, które powstają w ramach segmentu second party. Są to projekty deweloperskie, realizowane produkcyjnie we współpracy z podmiotami zewnętrznymi oraz spółkami zależnymi i stowarzyszonymi Bloober Team. Będą one wydawane głównie w formule self-publishing przez samą spółkę (pod marką Broken Mirror Games).

– Stworzyliśmy markę Broken Mirror Games, by wykładniczo zwiększyć nasz potencjał i rozszerzyć współpracę z innymi twórcami, którzy niejednokrotnie przeżywają ciężkie chwile na obecnym rynku. Posiadając coraz większe know-how powoli i odpowiedzialnie zmierzamy w kierunku self-publishingu jako dominującego elementu naszego biznesu. To oczywiście jest spójne z naszą średnio i długoterminową strategią. Nasze wyniki pozwalają nam dalej budować fundamenty przyszłości. Wierzymy, że nowe 15 lecie będzie dla Bloober Team wspaniałym okresem – komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.