British Automotive Holding przyspiesza na wzrostowej ścieżce i rozszerza skład Zarządu

GPW – sala notowań

Rada Nadzorcza British Automotive Holding, notowanej na GPW będącej generalnym importerem i dystrybutorem aut Jaguar Land Rover, powołała do grona zarządu Arkadiusza Miętkiewicza, Arkadiusza Rutkowskiego i Rafała Suchana. Tym samym Spółka przygotowuje się do dalszego silnego wzrostu sprzedaży, popartego szeregiem inwestycji.

Prezesem Zarządu pozostaje Mariusz Książek, dla którego BAH jest niezmiennie kluczowym aktywem. Decyzja Rady Nadzorczej wynikająca z rekomendacji prezesa, oznacza istotne wzmocnienie kompetencji menadżerskich i decyzyjnych w BAH.

Do naszego Zarządu dołączają doświadczeni menadżerowie o wyjątkowych kompetencjach, którzy podczas dotychczasowej współpracy wielokrotnie udowodnili wysokie umiejętności, przekładające się na sukcesy i rosnącą pozycję BAH na rynku. Jestem przekonamy, że w najbliższych latach wspólnie uda nam się wiele osiągnąć. W ciągu kilku lat chcemy podwoić wolumen sprzedaży aut JLR – powiedział Mariusz Książek, prezes zarządu i główny Akcjonariusz British Automotive Holding.

Arkadiusz Miętkiewicz i Arkadiusz Rutkowski otrzymali funkcję wiceprezesów zarządu i będą odpowiedzialni odpowiednio za działalność Generalnego Importera oraz za sieć dilerską, natomiast Rafał Suchan, w funkcji członka zarządu, niezmiennie będzie pełnił obowiązki dyrektora finansowego. Jednocześnie z dniem 15 stycznia zakończył sprawowanie funkcji Mariusz Poławski, dotychczas wiceprezes zarządu, który operacyjnie zaangażowany będzie w spółce Marvipol Development.

British Automotive Holding to spółka o solidnych podstawach i wielu możliwościach rozwoju. W bliskiej przyszłości chcemy jeszcze silniej budować wartość Grupy, poprzez m.in. ambitne inwestycje we własną sieć dilerską, rozwój sieci dilerów spoza Grupy BAH, najwyższą oferowaną jakość, jak i siłę marki Jaguar Land Rover – tutaj na pewno będą nam sprzyjać zapowiadane ciekawe premiery nowych modeli światowego koncernu – wskazał Arkadiusz Miętkiewicz, wiceprezes zarządu British Automotive Holding.

Wolumen sprzedaży BAH (wypracowany poprzez spółki zależne) wyniósł w 2017 r. 2 500 szt. aut Jaguar Land Rover, tj. o 20 proc. więcej niż w 2016 r. Spółka w br. liczy na osiągnięcie dalszego dwucyfrowego tempa wzrostu, a czynnikami sprzyjającymi będą inwestycje dilerów własnych, nowe lokalizacje dilerów zewnętrznych oraz prognozowany sukcesywny zwyżkujący popyt na auta klasy premium.

Naszym najważniejszym operacyjnym celem na 2018 r. jest dalszy wzrost wolumenu sprzedaży w dwucyfrowym tempie – dodał Arkadiusz Rutkowski, wiceprezes zarządu British Automotive Holding.

Arkadiusz Miętkiewicz posiada 25-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Przez szereg lat związany był z Iberia Motor Capital Group, m.in.: jako prezes oraz członek rad nadzorczych spółek zależnych. Jest współautorem sukcesu marki SEAT w Polsce, Ukrainie i Rosji. Od 2015 r. związany z Grupą BAH, jako dyrektor zarządzający spółką importerską – British Automotive Polska, wchodzącą w jej skład.

Arkadiusz Rutkowski rozpoczął karierę zawodową w 1996 roku w Iberia Motor Company S.A. W 2002 r. objął stanowisko prezesa spółki Auto Barcelona należącej do IMC S.A. W kolejnych latach odpowiadał dodatkowo za pozostałe dilerstwa należące do grupy IMC. Od 2013 r. związany z Grupą BAH, gdzie początkowo objął stanowisko dyrektora zarządzającego spółką dilerską British Automotive Centrum, a od 2015 r. odpowiada również za pozostałe dilerstwa JLR należące do Grupy BAH.

Rafał Suchan od 2007 r. przez dekadę związany z dzisiejszą Grupą MetLife, zasiadając m.in. w zarządzie MetLife TFI oraz odpowiadając za finanse MetLife PTE. Dysponuje bogatym doświadczeniem w pracy w działalności doradczej oraz w audycie, zdobyte w Ernst & Young. W BAH pracuje od 2017 r., gdzie odpowiada za sprawozdawczość finansową i pełni funkcję dyrektora finansowego.