Co daje nauka z native speakerem?

0
nauka z native speakerem

Nauka języka angielskiego z native speakerem jest bardzo dobrze oceniana przez kursantów. To zupełnie inny sposób przyswajania sobie języka i oswajania się z nim. Nie ma lepszego sposobu na naukę płynnego mówienia, a także na szlifowanie umiejętności. Jakie są inne zalety nauki języka z native speakerem?

Gdzie znaleźć dobrego lektora angielskiego?

Zanim przejdziemy do zalet nauki z native speakerem, najpierw musimy znaleźć tego odpowiedniego dla nas. Na pomoc przychodzi uczenie się angielskiego przez internet, ponieważ w ten sposób będziemy mieli dostęp do wielu lektorów online, którzy są dostępni przez całą dobę. Gdzie znajdziemy tych najlepszych? Na pomoc przychodzi Tutlo, czyli platforma do nauki angielskiego online, która stawia na lekcje z native speakerami. Jak to działa? Zakładamy konto, wybieramy, czego chcemy się uczyć i łączymy się z jednym z wielu native speakerów z całego świata. Lekcje trwają średnio 20 minut, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by je przedłużyć, jeśli czujemy taką potrzebę. Tutlo pozwala dzieciom i dorosłym na naukę z native speakerem w prosty i dopasowany do ich potrzeb sposób. 

Native speaker pomaga przełamać lęk

Kurs języka składa się z wielu elementów. Są to między innymi nauka czytania, pisania, gramatyki, a także umiejętność konwersacji. Te pierwsze kroki nie są tak trudne do przejścia przez uczniów, bo można wykorzystać metodę pamięciową. Za to konwersacja bywa piętą achillesową większości osób. Wszystko przez to, że boimy się i wstydzimy mówić w obcym języku. Oczywiście przypadłość ta nie dotyczy wszystkich, ale wielu z nas ma z tym problem i czuje niepokój przed rozmową po angielsku. Dzięki spotkaniom z native speakerem, które odbywają się jeden na jeden, nie musimy obawiać się wpadki, np. niepoprawnej wymowy czy gramatyki, którą zaliczymy na forum grupy. Badania pokazują, że szybkie zanurzenie się w obcym języku sprawia, że nasz mózg od razu przełącza się na używanie go, co dużo szybciej przynosi rezultaty w nauce.

Lektor angielskiego uczy akcentu i słownictwa

Tak naprawdę native speaker pomoże nam poznać słowa, których często nie używamy w naszych rozmowach, a które są nam potrzebne w szkole lub pracy. Przykładowo, jeśli będziemy potrzebowali podszkolić nasz angielski biznesowy, to rozmowa z native speakerem będzie bardzo pomocna, bo dobry biznes opiera się na nie zaburzonej komunikacji.

Podczas różnych zajęć możemy osłuchać się z językiem, poznać akcenty i mowę potoczną. Inaczej będzie mówił Kanadyjczyk, inaczej Amerykanin, a jeszcze inaczej Australijczyk. Dzięki rozmowom z różnymi native speakerami będziemy mogli akcenty rozróżnić, a nawet się ich uczyć. Wiadomo, że jeśli zależy nam na brytyjskim akcencie, to warto szukać native’a z Wielkiej Brytanii.

Poznajemy inne kultury

Może brzmi to trywialnie, ale faktycznie podczas rozmów z lektorem online, który jest native speakerem, możemy poruszać różne tematy. Niejednokrotnie w trakcie takich dialogów rozmawiamy o kulturze, historii, różnicach pomiędzy poszczególnymi krajami. To bardzo pouczające konwersacje, które pozwalają na poszerzenie naszych horyzontów i perspektyw. Dla wielu z nas często jest to jedyna szansa na kontakt z osobami z innych kultur, które przecież są ogromnie interesujące.

Nawiązujemy nowe znajomości

Jeśli korzystamy z pomocy lektora online, to mamy możliwość rozmowy z wieloma osobami z całego świata. Dzięki temu nawiązujemy nowe znajomości i budujemy relacje z nowymi lektorami. Niejednokrotnie te lekcje to początek dłuższych znajomości związanych nie tylko z nauką, ale także prywatnych.