Ekologia i technologia – Marcin Gomoła o nowych inwestycjach Polnordu

0

Przyszłe projekty mieszkaniowe koncentrować się będą na innowacyjnych technologiach. Przede wszystkim dotyczyć one będą budownictwa ekologicznego, czyli realizacji projektów zorientowanych na ochronę środowiska. Polnord zamierza zrealizować ten plan budując domy pasywne, które w jak najmniejszym stopniu będą przykładać się do zanieczyszczania planety. Mimo tego, że spółka wciąż będzie doprowadzać do swoich budynków energię z sieci zewnętrznej, domy będą dodatkowo wyposażone w fotowoltaikę i pompy ciepła, ogrzewające budynki energią czerpaną z wnętrza ziemi. W tę politykę spółki wpisuje się także jej flagowa dewiza, czyli „Ogrody zamiast kominów”.

– Dzisiaj dachy w budynkach są mocno niezagospodarowanymi przestrzeniami. W naszej ocenie mogą stanowić bardzo społecznościowe i bardzo twórcze środowiska dla ludzi mieszkających w budynkach wielorodzinnych – powiedział serwisowi eNewsroom Marcin Gomoła, prezes zarządu Polnord – Ogrody na dachach mają wzbogacić estetykę budynku i stanowić ogólnodostępne miejsce dla mieszkańców. Chcemy, by były częścią życia wspólnoty.

Rozwiązania ekologiczne i prospołeczne uzupełnione są o rozwiązania „smart home”. Będą to systemy pozwalające zarządzać działaniem osiedli i domów z pozycji smartfona. Planujemy, by stał się to standard w naszych budynkach i na naszych osiedlach. Patrzymy z nadzieją na Miasteczko Wilanów 2, które powinno stać się warszawskim Smart City. Miasteczkiem, gdzie zamieszkują ludzie zorientowani technologicznie – planuje Gomoła.