F5 przejmuje NGINX

analizy raporty
  • F5 – światowy lider usług aplikacyjnych w środowiskach multi-cloud ogłasza przejęcie NGINX – lidera w dostarczaniu aplikacji open source.
  • Strategiczne przejęcie i organiczna inwestycja ma na celu zapewnienie spółce przychodów i wzrostu wartości akcji w perspektywie długoterminowej.
  • F5 zobowiązuje się do dalszego inwestowania w innowacyjny projekt open source NGINX, by wspierać rozbudowaną społeczność tego środowiska.
  • F5 zachowa markę NGINX. Gus Robertson – CEO oraz założyciele NGINX – Igor Sysojev i Maksim Konovalov, dołączą do F5, aby kontynuować zarządzanie firmą.

F5 Networks (NASDAQ: FFIV) i NGINX ogłosiły w dn. 11 marca 2019 r. umowę przejęcia wszystkich udziałów i akcji prywatnej spółki NGINX przez F5. Całkowita wartość transakcji wyniosła niemal 670 mln USD.

Przejęcie NGINX umacnia pozycję F5 i przyspiesza naszą transformację w obszarze oprogramowania i multi-cloud – mówi François Locoh-Donou, dyrektor i prezes zarządu F5. Dodaje: Po stronie F5 mamy światowej klasy ochronę aplikacji i bogate portfolio usług aplikacyjnych, które poprawiają wydajność, dostępność i zarządzanie. Od NGINX otrzymujemy wiodące rozwiązania dostarczania aplikacji, zarządzania API, niespotykaną wiarygodność i świadomość marki w środowisku DevOps oraz ogromną bazę użytkowników open source. Wspólnie dostarczymy stałe usługi aplikacyjne we wszystkich środowiskach multi-cloud i połączymy siły specjalistów NetOps i DevOps w przedsiębiorstwach.

Jesteśmy przekonani, że każda organizacja może czerpać korzyści z elastyczności i zwinności, jakie dają nowoczesne technologie i to bez kompromisu na poziomie bezpieczeństwa, zarządzania czy wiarygodności – kontynuuje Locoh-Donou. Połączone firmy uzbroją każdego klienta – od programisty aplikacji, przez inżyniera sieciowego, do specjalisty ochrony – w narzędzia zapewniające dostępność i bezpieczeństwo ich aplikacji na każdej platformie, od centrum baz danych do prywatnej i publicznej chmury.

F5 wzbogaci bieżącą ofertę NGINX o własne rozwiązania ochrony. Zintegruje także swoje innowacje cloud-native z technologią balansowania obciążenia od NGINX. Pozwoli to na przyspieszenie procesu wprowadzania na rynek usług aplikacyjnych dla nowoczesnych, skonteneryzowanych aplikacji. F5 wykorzysta także swoje siły sprzedaży we wszystkich kanałach wraz z ekosystemem partnerskim dla zwiększenia skali możliwości sprzedażowych NGINX.

Dzielimy tę samą misję i wizję. Obie organizacje wierzą, że aplikacje są sercem cyfrowej transformacji. Jesteśmy przekonani, że infrastruktura aplikacji end-to-end, która łączy kod z użytkownikiem, jest potrzebna w dostarczaniu aplikacji we wszystkich środowiskach multi-cloud – mówi Gus Robertson, CEO NGINX. Dziś łączymy siłę innowacji open source od NGINX z pozycją lidera ADC i biznesowym zasięgiem F5. F5 wzbogaca w ten sposób swoje rozwiązania zaprojektowane dla DevOps, podczas gdy NGINX zwiększa swoje możliwości dotarcia do tysięcy klientów i partnerów.

Prężnie działająca społeczność open source NGINX była jednym z najważniejszych czynników, które zdecydowały o przejęciu. F5 docenia ogromne zaufanie, którym środowisko użytkowników darzy technologie NGINX. Open source jest rdzeniem strategii multi-cloud w F5 i głównym elementem kolejnego etapu innowacji. F5 zobowiązało się do kontynuowania tego projektu i dalszych inwestycji w open source NGINX, by zwiększyć zasięg w grupie użytkowników tego rozwiązania. W wyniku połączenia z NGINX F5 oczekuje przyśpieszenia integracji swoich produktów z wiodącymi projektami open source oraz wzmocnienia dotychczasowego partnerstwa technologicznego z vendorami.

Po finalizacji przejęcia F5 zachowa markę NGINX. Gus Robertson – CEO oraz założyciele NGINX – Igor Sysojev i Maksim Konovalov, dołączą do F5, aby kontynuować zarządzanie firmą. Robertson dołączy do zespołu senior management F5 i będzie podlegał François Locoh-Donou. F5 zachowa piony operacyjne NGINX w San Francisco w Kalifornii oraz pozostałych lokalizacjach na świecie.