Fed dolał paliwa do wzrostów. Netflix z rekomendacją kupna

giełda wall sreet

Po wczorajszym spadku na Wall Street dziś rynki akcji wyraźnie wzrosły, zyskując od ponad 2 do prawie 3 proc. Nowe zapowiedzi ze strony Fedu, w szczególności uruchomienie planu zakupu obligacji korporacyjnych, zdecydowanie podniosły morale inwestorów.

Pomimo utrzymujących się obaw przed drugą falą zakażeń koronawirusem w Stanach Zjednoczonych i Chinach, rynki akcji wzrosły po tym, jak amerykański bank centralny powiedział, że zacznie kupować obligacje korporacyjne we wtorek za pośrednictwem Mechanizmu Kredytów Korporacyjnych na rynku wtórnym (SMCCF). Jest to jeden z wielu programów ratunkowych uruchomionych niedawno w celu ochrony rynków przed wpływem kryzysu wywołanego epidemią COVID-19. Ponadto Fed uruchomił proces rejestracji dla banków, które chcą wziąć udział w programie pożyczek o wartości 600 miliardów dolarów, przeznaczonym dla firm zatrudniających mniej niż 500 pracowników.

W ramach programu SMCCF Fed zacznie teraz kupować na dużą skalę zdywersyfikowany portfel obligacji korporacyjnych w celu promowania płynności na tym rynku i wspierania dostępności kredytu dla dużych pracodawców. Dodatkowo może interweniować w przypadku długu korporacyjnego o ratingu inwestycyjnym. Jednocześnie SMCCF będzie nadal kupował ETF-y obligacji wysokodochodowych.

Z punktu widzenia poszczególnych spółek pojawiła się rekomendacja firmy SunTrust dla Netflixa. Według analityków SunTrust wzrost liczby subskrybentów popularnej platformy streamingowej jest o wiele lepszy, niż zakłada to konsensus za drugi kwartał. Wnioski są wyciągane na podstawie danych z wyszukiwarek internetowych oraz z dynamiki i ilości pobrań aplikacji. Dopiero w trzecim kwartale w relacji kwartał do kwartału może dojść do zmniejszenia dynamiki wzrostu nowych subskrybentów. Wyniki NFLX za drugi kwartał są oczekiwane w połowie lipca. SunTrust ma rekomendację kupna z ceną docelową na poziomie 475 USD. Na nowojorskiej giełdzie obecnie trzeba zapłacić za jedną akcję spółki około 434 USD.

Departament Zarządzania Aktywami
Copernicus Capital TFI S.A.