GPW promuje rozwój nowych rozwiązań technologicznych

0
  • GPW opracowała program mający na celu rozwój technologiczny rynku kapitałowego
  • Giełdowy Program Wsparcia Rozwoju Technologii powstał w ramach dialogu z domami maklerskimi, które będą mogły korzystać z rabatów za wykorzystanie usług technologicznych
  • Inicjatywa ma służyć podniesieniu konkurencyjności Członków Giełdy i atrakcyjności rynku kapitałowego

Rozwój technologiczny wpisuje się w długofalową strategię wzrostu warszawskiej giełdy oraz rynku kapitałowego. Kierując się tymi założeniami władze GPW, w porozumieniu ze środowiskiem maklerskim, zdecydowały o uruchomieniu od 1 marca 2019 r. nowatorskiego Programu dla Członków Giełdy.

Program został wypracowany po konsultacjach z domami maklerskimi i polega na możliwości skorzystania z rabatów w zakresie niektórych opłat giełdowych pod warunkiem poniesienia przez domy maklerskie wydatków na zwiększenie potencjału technologicznego, a co za tym idzie podniesienia jakości oferowanych usług.

Program skierowany jest do wszystkich członków GPW, którzy działają bezpośrednio na Rynku Głównym akcji, derywatach oraz NewConnect na dzień 28.02.2019 i złożą deklarację przystąpienia do Programu do 31.03.2019 r.

Parametry techniczne platformy GPW, w tym jej szybkość, wydajność i przepustowość, umożliwiają oferowanie rozwiązań i usług o najwyższych światowych standardach funkcjonalnych i technicznych oraz rozwój nowych technik inwestycyjnych.

Czytaj również:  Zapowiada się ciekawy miesiąc na rynkach